Setari Cookie-uri

o fi bun ceaiul verde chinezesc?!

am tot citit ca si aceste medicamente naturiste pot avea nu stiu ce metale care sint daunatoare organismului ma intreb daca si ceiul verde chinezesc care il iau ar putea sa aibe ceva?il iau pt slabit si acolo in prospect scrie ca slabesti 3-4kg intr-o luna;la inceput nu am crezut asta si imi era lene sa-l fac dar m-a sustinut prietenul meu am slabit 3 kg este un ceai antiadipos care il iei si faci treaba mare in fiecare zi eu il iau seara si dimineata cind ma trezesc sint pe wc iar acum am zis sa mai iau o cutie ca vreau sa mai slabesc eu am avut 80kg la 1,70 m si am zis macar sa ajung la60 kg acum o sa vedem ce se intimpla mi-am luat si o bicicleta la inceput eram entuziasmata de ea dar timpul e devina ca nu este de partea mea si seara cind ajung dabia mai imi beau ceaiul fac un dus si ma culc timpul e pretios si asa m-am gindit la ceaiul asta sper sa nu fie probleme cu el
bogdan_7000
Postat pe 10 Septembrie 2008 15:21
buna,ceea ce iti spun e din proprie experienta si nu din cele citite...eu am baut anul trecut ceai din asta chinezesc antiadipos si am slabit cateva kg dar in momentul cand l-am intrerupt am pus inapoi tot ce am dat jos si inca ceva in plus.acum beau ceai verde frunze cred ca e tot chinezesc dar daca nu bei un timp nu se intampla nimic...e testat de mine.au am slabit in 4 luni cam 8 kg cu mancare fara paine,fara grasimi,incerc si fara dulciuri,cu miscare....am o bicicleta acasa si fac zilnic cam 3-5 km in fct.de timpul pe care il am.si beau in fioecare dupa amiaza o cana mare de ceai verde facut slabut si cu lamaie...e destul de bun.cauta sa nu il bei seara ca are efect ca si cafeaua...cel putin la mine.
DANNA93
Postat pe 10 Septembrie 2008 17:44
ms pt rasp eu de obicei il beau seara ca atunci am timp dar dorm nicio probl in sensu sa nu pot sa dorm am si eu o biciclata dar fac cite 10 km cind am timp sper sa slabescam luat aproape 20 kg intr-un an nu stiu de ce am dat vina pe stres poate ca de cind m-am mutat la prietenul meu am mincat multa ciorba (mama lui gateste si cred ca gateste cam gras si eu nu am remarcat)eu de obicei nu consum atita ciorba in fine eu maninc mai multe racituri ca tot timpul sin pe fuga si nu sint pretentiuasa maninc ce e sa fie in stomac am renuntat la mincarea gatita si maninc un colt de piine sper sa reusesc ca nu ma simt neloc bine macar sa ajung la 60 si nu se compara la 78 am avut si 82 si 80 in fine
bogdan_7000
Postat pe 4 Noiembrie 2008 12:33
Ceai verde beau de cand sunt mic, mai tarziu am aflat ca are atatea calitati, iar acum vad ca unii il folosesc pentru a slabi. Nu am probleme cu greutatea, dar oricum il beau pentru ca imi place si e si sanatos pe deasupra, stiu doar ca e bine sa se faca infuzie cu apa in jur de 80 grade, niciodata sa nu turnam apa clocotita caci isi pierde din calitati, si dupa 3, 5 min, nu mai mult de 10, sa-l strecuram ca apoi elimina niste substante nocive, asta e din cate am citit.
san
Postat pe 19 Noiembrie 2008 15:41
Eu beau ceai verde englezesc pt ca imi place cu lapte. Nu am probleme cu greutatea dar are efecte la fel ca si cafeaua.
ulata
Postat pe 18 Decembrie 2008 00:17
Ceaiul e ceai, aceeasi planta si creste in India si China de unde este importat. Te referi la ceai negru, care merge cu lapte, si poate fi un inlocuitor pentru cafea.
san
Postat pe 18 Decembrie 2008 16:35
si eu am baut ceai verde chinezesc antiadipos si am slabit 18 kg in 7 luni dar am mai luat si concentrat de otet de mere cu vit e capsule si am tinut regim cu multe ciorbe-supe si salate.in general la prinz mincam ciobele si seara salatele si multe fructe cind imi era foame.nu mai beau ceai de 4 luni dar nu am mai pus kg la loc regimul il pasrez dar si cu scapari la dulciuri ca imi plac la nebunie!
kudika182646
Postat pe 22 Decembrie 2008 08:40
dar se poate bea si cald si rece? ...va intreb asta pentru ca eu am inceput sa beau si seara si dimineata, doar ca le fac pe amandoua seara si dimineata doar il beau ca nu prea am timp sa-l fac ...eu pun apa fierbinte peste pliculet si apoi il tin acoperit cam 5 minute pe cel de seara si pe cel de dimineata il tin acoperit toata noaptea...spuneti-mi, va rog, voi care ati slabit cu ceai verde antiadipos chinezesc....VOI CUM FACETI?....CA AS VREA SI EU SA AM REZULTATE...partea buna este ca acum am o digestie EXCELENTA cu acest ceai!!!...multumesc anticipat pentru raspuns!!!!
Onuta05
Postat pe 30 Decembrie 2008 10:22
am cumparat si eu odata ceai din acela, nu am avut rabdare sa tin regimul... ieseam de zece ori pe zi afara. am luat numai cateva zile si nu pot sa iti spun daca am eliminat ceva grasime sau doar m-am deshidratat. Nu recomand si jur ca nu mai beau asa ceva. In schimb beau in fiecare zi ceai verde simplu, fara nimica.N-am mai slabit, dar nu-mi refuz nimic de mancare si ma mentin in jur de 55 :D

Postat pe 6 Ianuarie 2009 17:36
pai cum faci ceaiul ?
nu clocotesti apa si o pui peste frunzele de ceai si -l lasi acoperit 10-15 min?
corneliaceara
Postat pe 7 Ianuarie 2009 13:09
Teora Ceaiul verde de Sophie Lacoste

Procurati-va aceasta carte cei care doriti sa beti ceai verde si veti fi documentati cu tot ceea ce vreti sa stiti!!!!
corneliaceara
Postat pe 7 Ianuarie 2009 13:12
Si eu il consider bun, insa nu stiu daca e ok a fi consumat seara de seara... ode 2-3 ori pe saptamana e suficient pentru reglarea tranzitului intestinal. nu realizez daca se si slabeste de la el, ar fi bine macar sa ne mentina in forma. Oricum il recomand, avand in vedere ca alternativa sa, ceaiul de crusin, este nesanatos, din cate am aflat.

http://sideris.ro/blog/
sideris
Postat pe 14 Ianuarie 2009 09:31
este foarte bun ceaiul chinezesc, si poate fi consumat in orice cantitati(daca nu iti face probleme la scaun) dar numai cel verde simplu....cel verde antiadipos consumat in cantitati mari te poate duce la urgente(asa a patit o colega de a mea)
alexxx_apollo
Postat pe 19 Ianuarie 2009 18:35
eu inca folosesc acest ceai verde antiadipos chinezesc...nu am dat jos...ca de...au fost sarbatorile, dar nu mai am aceeasi pofta de mancare iar digestia este mai mult decat buna...ESTE EXCELENTA (insist pe chestia asta pt ca eu am mariu probleme cu digestia!!!!!!!)...poate peste vreo luna am sa pot sa ma pronunt daca intr-adevar da rezultate sau nu...dar oricum nu renunt la el!!!!!!
Onuta05
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:53
aaaa...si inca ceva...acum beau doar seara o cana si atat...
Onuta05
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:54
si de unde pot cumpara si eu acest ceai?
te rog mult spune-mi si mie?are vreun efect secundar?pt onuta05
miruta89
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:57
eu il cumpar de la farmacie. este intr-o cutie verde inchis...la mine nu are niciun efect secundar...
Onuta05
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:59
pt miruta89...cate kg ai si cat vrei sa dai jos?...
Onuta05
Postat pe 20 Ianuarie 2009 17:02
pai am 59 de kilograme si as vrea sa ajung la 53 singura chestie care ma deranjeaza este burtica si soldurile acolo as vrea s scap d cateva kg.de sambata am inceput sa iau pastila de slabit si ma dau cu supliform.dar de la acele pastile ma simt cam rau nu pot dormii si vroiam sa renunt la ele sa incerc alceva.ms mult pt raspuns o sa incerc si acceste ceaiuri pt onuta05
miruta89
Postat pe 20 Ianuarie 2009 17:07
pt miruta89...nu iti recomand pastile pt slabit...niciun fel de pastile...mai bine ceai..este si sanatos in plus....dar tu nu esti grasa!!!!!!!!!...acum depinde si varsta si inaltimea.....dar oricum nu esti grasa!!!!!!
Onuta05
Postat pe 20 Ianuarie 2009 17:46
poi am 19 ani si un metru si 67.intradevar nu pot spune ca sant grasa doar ca mi-i se pune grasimea doar p burta si solduri adica am aripioare am incercat si abdomene si exerciti dar nimic in rest nu sunt grasa dar asta e singura problema care ma deranjeaza.o sa termin pastilele mai am 2 zile si le termin si o sa incerc ceaiurile.multumesc frumos pentru sfat pentru onuta05
miruta89
Postat pe 20 Ianuarie 2009 18:00
Pentru slabit sunt f bune si capsulele de ceai verde, pe care le gasiti la magazinele naturiste, sora mea a luat si s-a vazut diferenta f bine.
Eu am incercat dar n-am reusit prea mult, pt ca am o aciditate cam mare in stomac si ceaiul verde-capsule imi sporea aceasta aciditate, asa ca am renuntat.
Intradevar ceaiul verde este un f bun antioxidant, dar are si efectul cafelei, este reconfortant, da vitalitate, asa ca nu este recomandat seara, nu ca nu ati dormi, dar e posibil sa nu va odihniti prea bine.
E drept ca viata e f agitata azi si nu avem timpul necesar nici pt gimnastica, alergari si nici pt somn suficient si alimentatie normala, asa ca toate astea se simt la acumularea de stres si de kg in plus.
Daca am reusi sa ne facem un program cu fiecare din acestea (gimnastica, somn suficient si alimentatie normala) pe care sa-l si respectam, ne-ar da un cat de cat echilibru in toate si ne-ar fi mai bine.
Va doresc sanatate, sa va simtiti bine in pielea voastra oricate kg aveti si toate bune!
mariana_mo2901@yahoo.com
Postat pe 5 Februarie 2009 10:52
Buna! Eu beau ceaiul asta antiadipos de vreo 7-8 ani (in fiecare seara). Aveam mari probleme cu digestia si din cauza asta nu ma mai dezlipesc de el. Cand am inceput sa-l beau aveam si ceva kilograme in plus si pot spune ca m-a ajutat ceaiul asta, insa sa fim seriosi...un ceai e totusi doar un ceai si nu te poate ajuta sa slabesti miraculos. Cand am inceput sa-l beau, am inceput sa tin si o dieta - adica, nu mancam seara (decat poate fructe si in nici un caz dupa ora 18:00) si de asemenea, nu mancam intre mese. Oricum, nu cred ca e important ce dieta tii, ci sa tii una (nu neaparat foarte restrictiva). Acum il beau pentru efectul de dimineata si pentru a ma mentine (intrucat mananc foarte multe dulciuri).
Asa ca, daca vreti sa ma intrebati ceva de ceaiul asta...intrebati...suntem prieteni vechi aproape nedespartiti
cassi_healthy
Postat pe 5 Februarie 2009 11:24
EU AM FOST IN CHINA SI AM LUAT CEAI VERDE DE ACOLO ,NICI NU SE COMPARA CU CE ESTE PE LA NOI,SI AVEAU CEAI VERDE DE NU STIU CATE CALITATI,CICA CEL MAI BUN ESTE CARE ESTE PRESAT CU SUCU FRUNZEI,ESTE IN FORMA DE MINGIUTA SI IL RUPI CU MANA SAU IL TAI DAR SE RUPE,EI IL AVEAU PE CEL MAI VECHI CEL MAI SCUMP VENEA UN SET CAM 100EURO,CEI DREPT NU STIU DACA DE LA EL SAU DIN CAUZA MANCARII CARE ESTE ORIBILA LA EI CU UN MIROS DE NU MAI VREI NIMIC PANA SI MC.DONALD'S ARE GUST DIFERIT AM SLABIT 4KG IN 2SAPT DE CHINA,DAR DACA BEAM LA 7SEARA MA CULCAM LA 2-3 NOAPTEA.EI AU F MULTE CEAIURI DE NU STI CE SA IEI,DE EXEMPLU GING SENG EI IL MACINA PRECUM CAFEAUA SI-L BAGA IN MANCARE CAND GATESC.SI BEAU F MULT COLAGEN IN SPECIAL FEMEILE,SA NU FACA RIDURI ETC.
CE MI SA SPUS SA NU PUN NICIODATA APA FIERBINTE PESTE CEAI PT CA II DISTRUGI CALITATILE CEL PUTIN EI ASA IL FEACEAU,BANUIESC CA STIU E CEAIU LOR.
kalis27
Postat pe 8 Februarie 2009 21:59
PTR MIRUTA...
cu tot ceaiul din lume, de aripioare nu scapi fara masaj anticelulitic, iar de burta fara abdomene+masaj anticelulitic

ATENTIE!!!
ceaiul verde si ceaiul antiadipos chinezesc ambalat in cutie verde sunt doua lucruri total diferite


G_IULIA
Postat pe 18 Februarie 2009 20:06
duoa experienta noastra se recomanda consumul doar pe o periada scurta -1 saptamana ,cu pauze .grija persoanele cu tensiune idiopatica !!!! wwww.dermavital-med.ro
mcornelia19
Postat pe 19 Februarie 2009 08:55
chiar are aceste efecte?
Oana33_healthy
Postat pe 19 Februarie 2009 16:05
De aproape o luna am inceput sa beau acest ceai din cauza unor probleme destul de grave de digestie,inainte sa apelez la medici am vrut sa incerc pe cale naturala si am aflat de pe acest site de ceaiul verde...pot sa zic k imi face bine,din cauza acestei probleme am luat si vreo 4 kg,care acum observ k incep sa se "faca uitate"...am vazut mai sus k a zis cineva k e mai bine sa il bei o saptamana cu pauze...de ce???
si as mai avea o intrebare: este posibil ca organismul meu sa se obijnuiasca cu acest ceai sa nu mai aibe aceleasi efecte???parca mi-se pare k nu mai este atat de eficient k la inceput(ma refer la digestie)voi ce credeti? ...tin sa mentionez k l-am luat de la plafar...este ambalat intr-o punga verde..si este ceai verde frunze
Ada016
Postat pe 19 Februarie 2009 16:15
incerc sa slabesc, am slabit iar oscilez intre 78 si 75 kg nu am timp sa beau ceaiul,dar am vazut ca cineva il bea de 8 ani si nu a patit nimic eu ma gindeam si iimi puneam probl ca iesi in fiecare zi la wc si ma intrebam daca asta e o probl dar vad ca nu e ;o colega de servici a inceput cu reductil de o luna a slabit cu aceste pastile mai ca ma incinta si pe mine dar am citit prospectul si imi este cam frica de urmari sper sa am ambitie sa reusesc sa continui cu ceaiul asta verde si parerea mea a-r fi sa cumparati numai de la farmacie pt ca sa va povestesc ca am fost la un plafar sa cer ceaiul verde antiadipos cu cutia verde si respectiva femeie mi-a spus ca s-a schimbat ambalajul si cind am ajuns acasa si am vrut sa beau am zis ca beau fiere era asa de amar..........iar cind am ajuns la farmacie am intrebat daca s-a schimbat ambalajul si a zis farmacista ca nu se schimbase asa ca aveti grija de unde cumparati.succes
bogdan_7000
Postat pe 20 Februarie 2009 00:00
Asa cum spuneam eu beau de foarte mult timp acest ceai (ma refer la cel antiadipos)...pana acum si-a facut efectul zilnic, insa au fost uneori probleme, asa cum spunea cineva mai sus, din cauza faptul ca uneori am cumparat un ceai antiadipos contrafacut...acum pot sa-l recunosc dupa prima inghititura, plus ca, atunci cand il cumpar, ma uit la importator...am invatat deja firmele care aduc ceaiul bun.
Ok, recunosc, nu cred ca e tocmai ok sa consumi ceva (chiar si un ceai natural) de atata vreme, pentru ca orice chestie consumata constant creeaza dependenta la un moment dat. Insa cum nu am gasit o alta cale, mai simpla, pentru a nu avea probleme cu digestia (mai bine zis cu mersul constant la toaleta), inca mai consum acest ceai. Acum bea si prietenul meu
cassi_healthy
Postat pe 20 Februarie 2009 15:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cu ce pot trata escara???? 17 De la: kudika_1018814 29 Septembrie 2016 11:46
Mesele dese 14 De la: Bangau_Dragos 22 Martie 2010 16:49
a folosit cineva tratamentul pentru slabit DESERT PLANT? 73 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:09
dieta cu....dulciuri! 29 De la: Smokey 20 Decembrie 2016 13:33
Prezenta activa si apreciata la Targul BIO-FAIR 2010,prima editie 1 De la: fittnescoffe 1 Iulie 2010 11:36