Setari Cookie-uri

Pot sa inchiriez/imprumut rochia de mireasa?

tocmai m-a intrebat cineva daca vreau sa ii inchiriez rochia mea de mireasa. e bine sau nu sa o inchiriez sau sa o imprumut. momentan nu vreau sa o vand.

astept parerea voastra
carmela_grace
Postat pe 4 Februarie 2009 15:40
Dar ce vrei sa faci cu rochia? O pastrezi? De ce nu o vinzi cat inca se mai poarta modelul? Iar cu inchiriatul nu cred ca e o idee buna. Se poate intampla sa o pateze, sa o agate, etc. si ce mai faci cu ea dupa?
flori_olaru_ct
Postat pe 10 Februarie 2009 17:25
Cum adica ce mai faci cu ea dupa aia?;)) cel mai grav, nu o mai poti inchiria :)) ca de purtat e clar ca e pt one time event ;)
dalegal
Postat pe 11 Februarie 2009 09:51
Scz ca nu am terminat in msjul de dinainte, in leg cu intrebarea ta, eu zic sa scoti cat mai multi bani de pe urma ei, ca si asa a costat o gramada, o porti odata! asa ca de ce nu? inchiriaz-o, vinde-o, vezi tu ;)
dalegal
Postat pe 11 Februarie 2009 09:56
Eu nu o sa-mi vand/inchiriez rochia de mireasa.Este unicat,facuta dupa indicatiile mele,pt o sg persoana, si anume EU.Nu vreau sa mai stralucesca si alta fata in rochia mea,chiar daca dau o gramada de bani pe ea...in schimb o sa o pastrez pt fiica mea(daca voi avea),ea fiind sg exceptie(binenteles daca ii va placea si vrea).Daca tu vrei sa o vinzi/inchiriezi/imprumuti e alegerea ta,nu pune problema daca "poti",normal ca poti
klarra
Postat pe 15 Februarie 2009 17:02
De la: klarra, la data 2009-02-15 17:02:27Eu nu o sa-mi vand/inchiriez rochia de mireasa.Este unicat,facuta dupa indicatiile mele,pt o sg persoana, si anume EU.Nu vreau sa mai stralucesca si alta fata in rochia mea,chiar daca dau o gramada de bani pe ea...in schimb o sa o pastrez pt fiica mea(daca voi avea),ea fiind sg exceptie(binenteles daca ii va placea si vrea).Daca tu vrei sa o vinzi/inchiriezi/imprumuti e alegerea ta,nu pune problema daca "poti",normal ca poti



http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_extravagante_buchete_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 1 Aprilie 2009 17:50
BUNA FETELOR,
EU AM LUAT ROCHIA DE MIREASA DE LA VIITOAREA MEA NASA NU CREDEAM CA EA VA FII NASA MEA DAR ACUMA ESTE UN LUCRU SIGUR .ESTE DE LA SALON GABRIELA COLECTIA ROSE MARII FOARTE FRUMOASA IMI VINE LA FIX DOAR TREBUIE SA O MAI SCURTEZ 5 CENTIMETRI .DE CE SA O CUMPAR ALTA EA ESTE DESTUL DE FRUMOASA SIMPLA SI ALBA ,CU TRENA .EA A COSTAT 25 MIL IN 2007 SI MAI ALES CA ACEST MODEL INCA SE MAI COMERCIALIZEAZA SI ACUM .EU SUNT MULTUMITA DE ALEGEREA MEADESI AVEAM BANI SA CUMPAR UNA NOUA AM ALES-O PE ACEASTA .SPER SA NU FIE O SUPERSTITIE DACA ESTE DE LA VIITOAREA MEA NASA NU AM AUZIT DAR DACA STITI CEVA VA ROG FRUMOS SA MA ANUNTATI MULTUMESC .
flory_necsuliu
Postat pe 2 Aprilie 2009 16:34
buna...este oki k ai imprumutat-oo...este chiar bine sa porti o rochie care a fost a altcuiva..se zice ca aduce noroc..mai ales dak are o casnicie frumoasa:)..nu-ti face griji...mult succes si nunta de vins sa ai!!!!
hanamaria2k
Postat pe 3 Aprilie 2009 07:48
De ce sa nu se bucure si altcineva de ea?Peste cativa ani poate e prafuita si prea ingalbenita ,nu cred in superstitii ,eu o dau cu placere
ancatud2002
Postat pe 3 Aprilie 2009 10:30
De la: ancatud2002, la data 2009-04-03 10:30:43De ce sa nu se bucure si altcineva de ea?Peste cativa ani poate e prafuita si prea ingalbenita ,nu cred in superstitii ,eu o dau cu placere
ancatud2002
Postat pe 6 Aprilie 2009 14:20
o voi inchiria pana la urma. fata care vrea sa i-o dau mi-a zis ca nu da inapoi cu toate ca pana acum a avut tot felu de probleme cu restaurantul. a dat avans la 2 restaurante pana acum si amandoua au chemat-o si i-au inapoiat banii si i-au zis ca nu pot organiza nunta in locatia lor. primul restaurant i-a zis ca nu mai organizeaza evenimente, iar al doilea restaurant i-a zis ca va fi demolat. acum cauta o alta locatie.
carmela_grace
Postat pe 6 Aprilie 2009 16:48
De la: hanamaria2k, la data 2009-04-03 07:48:49 buna...este oki k ai imprumutat-oo...este chiar bine sa porti o rochie care a fost a altcuiva..se zice ca aduce noroc..mai ales dak are o casnicie frumoasa:)..nu-ti face griji...mult succes si nunta de vins sa ai!!!!


asa stiu si eu si chiar ca este bine sa o imprumuti

eu nu am nimic impotriva sa cumpar de la altcineva dar nu sa o vand pe a mea, o iubesc prea mult
iulik_flore
Postat pe 7 Aprilie 2009 15:46
De la: carmela, la data 2009-04-06 16:48:04o voi inchiria pana la urma. fata care vrea sa i-o dau mi-a zis ca nu da inapoi cu toate ca pana acum a avut tot felu de probleme cu restaurantul. a dat avans la 2 restaurante pana acum si amandoua au chemat-o si i-au inapoiat banii si i-au zis ca nu pot organiza nunta in locatia lor. primul restaurant i-a zis ca nu mai organizeaza evenimente, iar al doilea restaurant i-a zis ca va fi demolat. acum cauta o alta locatie.


aoleu ce nasol......
unii ar spune ca e semn...sau rau augur...sau probabil k nu trebuie sa se intampla

insa cine e nebun sa creada asa ceva
iulik_flore
Postat pe 7 Aprilie 2009 15:48
Si eu imi vand rochita..e pacat sa stea in dulap, ingalbenita de vreme, cand ar putea sa se bucure si altcineva de frumusetea ei!!!
cookie-tatata
Postat pe 11 Iunie 2009 09:58
Eu am luat rochita altei miresici,fara bani. Si tot asa o voi da si eu mai departe. Nu stiu, parerea mea,dar e o tampenie sa nu iei rochia alteia,fie chiar si imprumutata/inchiriata.daca iti place,o iei si gata.Eu de cand am vazut rochita aceasta,am zis ca alta nu vreau. Si dupa nunta o voi da altei miresici,tot fara bani
alinairina_grace
Postat pe 11 Iunie 2009 13:34
si eu imi vand richia. e cea de la avatar. e suprba si e marime foarte mik, pentru femei minione si slabutze ca mine, care isi gasesc greu marimea lor
raluk4coco_grace
Postat pe 26 Iunie 2009 21:42
super rochita ta
olyvya
Postat pe 7 Iulie 2009 10:16
imi vand sau imi inchiriez rochita de mireasa ........colectia 2008
coco003924
Postat pe 7 Iulie 2009 14:16
Ganditi-va de ce sa dati o gramada de bani pentru o rochie pe care o veti purta o singura data....sau de ce sa purtati o rochie ieftina doar pentru ca sa fie a ta si o tineti in sifonier? Nu este rentabil.
Mai bine inchiriati o rochie scumpa, frumoasa si ati rezolvat problema curatarii, depozitarii, a banilor si veti straluci la nunta dvs !

Vizitati site-ul

www.inchirieri-rochiimireasa.ro

si va veti convinge ca se poate !

elitemariaj
Postat pe 8 Iulie 2009 11:45
Ti se pare putin 350 de euro ....sa inchiriezi o rochie? Mie nu....si inca un dezavantaj....aveti magazin doar in Bucuresti...deci....nu e convenabil deloc
Cypcip
Postat pe 8 Iulie 2009 12:30
aici am si eu ceva de comentat.... e super naspa ca avetimagazin doar in bucuresti....rochia de inchiriat 350 euro si eu care de exemplu sunt de departe trebuie sa faccel putin 2 drumuri la bucuresti dupa rochie..nu? si unde ajungi cu cheltuiala...ar trebui sa faceti si in timisoara sau cluj sau sibiu...si ptr cei din vest...
Amyamica
Postat pe 15 Iulie 2009 22:43
PAI AR TREBUI SA FIE SI IN EST SI VEST SI CENTRU SI SUD....IN BUCURESTI NU MA AVANTAJEAZA CU NIMIC....SI DAU SI 350 EURO ....SI STAU CU STRESUL CA O RUP...DECI MAI BINE DAU 350 EURO SI E A MEA!
Cypcip
Postat pe 16 Iulie 2009 15:06
Cu 350 de euro va faceti o super rochie de mireasa la croitoreasa sau va cumparati una gata facuta,la fel de super...... Eu am dat 3mil lei la croitoreasa si 4mil pe material si a iesit o SUPER rochie,dar mai extravaganta cei drept,asa ca pe gustul meu,o sa va arat poze dupa nunta.Si sa stiti ca materialele nu sunt deloc de calitate indoielnica,doar ca am stiut de unde sa le iau.
klarra
Postat pe 24 Iulie 2009 21:59
Eu n-am de gand sa-mi vand sau sa-mi inchiriez rochia de mireasa. Ma leaga atatea momente si amintiri frumoase de rochia aceea, incat, daca as imprumuta-o cuiva, as prefera ca acea persoana sa fie o persoana speciala pentru mine.

Daca o sa se hotarasca vreodata sora mea sa se casatoreasca, ma gandeam sa i-o imprumut ei, sau nepoatei mele, daca vor dori desigur sa imbrace cu rochia mea de mireasa.
kudika_37357
Postat pe 2 Iulie 2013 10:46
Fetelor eu cred ca cel mai bine va cumparati o rochie noua, pe marimea voastra, dupa bunul plac. Va recomand si un site http://www.rochiifashion.ro/rochii-mireasa-desire pentru a va mai inspira pentru modele noi de rochii de mireasa. Enjoy !
kudika_973570
Postat pe 23 Martie 2015 16:18
si eu imi vand rochea mea ce fac cu ea o am de anu trecut o tin degeaba in sifonier eu am loato din italia e foarte frumoasa
Raluca_Ionela_Mosanu_1
Postat pe 26 Aprilie 2015 16:41
Nu te obliga nimeni sa o inchiriezi, mai ales daca esti o persoana nostalgica si nu te induri s-o dai din casa. Trebuie sa ai in vedere ca ea poate fi rupta si deteriorata in acest proces. Eu vreau sa-mi vand rochia de mireasa, caci nu mai am ce sa fac cu ea si nici spatiu de depozitare nu am.
Alina_Popescu_5
Postat pe 12 Ianuarie 2017 11:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt isarcinata ???? 5 De la: kudika_8839 7 Iunie 2012 10:14
traditie deosebita(imprumutata!) 36 De la: happycorazon 6 Ianuarie 2010 00:43
Varsta potrivita pentru casatorie? 46 De la: grace006484 20 Noiembrie 2009 21:30
care poate fi cauza? 7 De la: adinutze 12 Octombrie 2009 17:49
VIRGINITATEA... 867 De la: Tycu 21 Iulie 2011 20:14