Setari Cookie-uri

Divorteaza vreodata un barbat pt amanta?

Buna, din nou. am mai postat aici si din pacate, nu m-am lovit de cele mai bune pareri........revin cu sub arzator. e lesne de inteles ideea pp: sunt in postura de amanta..........merita sa sper?
GURI_1981
Postat pe 12 Martie 2010 13:53
paaaii.....nu
Nu divorteaza nimeni pt amanta stai linistita si sa stii ca daca intrebi de mai multe ori raspunsul este acelasi .

Acu' eu nu zic ca nu exista exceptii. Daca nevasta l-a prins, poate divorteaza ea de el sau poate chiar el isi ia lumea in cap si face pasul asta, dar sansele sunt foarte mici si mai mult decat atat, in cazul in care divorteaza e putin probabil sa ramana cu tine.
Iradiatu_
Postat pe 12 Martie 2010 13:57
Mai sunt cazuri, dar alea sunt exceptii nu regula.
Kathara
Postat pe 12 Martie 2010 13:58
Sigur! Merita sa speri si sa visezi,ca iti vei gasi intr-un final,un iubit neocupat!
miss_darine
Postat pe 12 Martie 2010 14:59
Daca vroia sa se insoare cu amanta,de ce se mai insura cu nevasta ???
Si pana la urma ...frate,eu nu inteleg !cum gura masii ....te casatoresti cu cineva,si cauti sa iti faci alta/altu !!
blaa
Postat pe 12 Martie 2010 15:04
NU!
Daca relatia cu nevasta merge bine mersi, nu are nici un motiv sa-si strice aranjamentul.
Daca nu merge, divorteaza pentru ca relatia nu merge, nu pentru amanta (poate ea doar sa reprezinte un imbold).


Nu-ti fa iluzii! Desparte-te de el, cat inca mai ai (sper!) putin respect fata de tine.
kitty_krieger
Postat pe 13 Martie 2010 02:05
De la: GURI_1981, la data 2010-03-12 13:53:55Buna, din nou. am mai postat aici si din pacate, nu m-am lovit de cele mai bune pareri........revin cu sub arzator. e lesne de inteles ideea pp: sunt in postura de amanta..........merita sa sper?



Nu cred ca se pune problema sa speri...tu il iubesti pe barbatul asta?Te-ai gandit vreodata ca o sa ajungi sa ai un sot si el la randul lui va avea o amanta?Stiind ca ai fost si tu candva pt un barbat "a doua femeie", cum crezi ca te-ai descurca in postura de nevasta inselata?Stii este o zicala:"Ce tie nu-ti place altuia nu-i face".Gandeste-te ca doar pentru placerea dintre voi, tu iti pui in joc, demnitatea ta de femeie, sentimentele tale si corpul tau!Sa stii ca fericirea niciodata nu se poate cladi pe lacrimile si suferinta altora!Sfatul meu este sa incerci sa te debarasezi de aceasta relatie pentru ca ai tot dreptul din lume sa fii fericita si sa ai o iubire doar a ta si un parbat care sa te iubeasca si sa te respecte!
IUBY88
Postat pe 13 Martie 2010 23:06
l-ai intrebat cumva si pe el inainte sa ne intrebi pe noi??
mj300877
Postat pe 14 Martie 2010 01:14
De la: mj300877, la data 2010-03-14 01:14:15l-ai intrebat cumva si pe el inainte sa ne intrebi pe noi??


El o sa-i spuna :" da iubita mea, dar nu acum" .
anissya
Postat pe 14 Martie 2010 12:36
Spera. Va divorta , va fi cu tine , apoi noua lui amanta va posta aici un topic si va intreba "oare va divorta barbatul pentru o amanta" .Si va spera si ea :)
Sabrina_Nede
Postat pe 14 Martie 2010 12:49
De la: GURI_1981, la data 2010-03-12 13:53:55Buna, din nou. am mai postat aici si din pacate, nu m-am lovit de cele mai bune pareri........revin cu sub arzator. e lesne de inteles ideea pp: sunt in postura de amanta..........merita sa sper?


ce astepti sa ti se raspunda???
ca va divorta de nevasta pentru tine????
fatuca nu ai pus intrebarea cum se cuvine.... nici macar nu ai pus intrebarea corecta.... casa nu mai spun ca subiectul nu e deloc arzator e plina kudika de astfel de topice.... una re dar mai vrea alta n-are dar ar vrea pe-al alteia...etcetera... bla bla bla

on topic.... RESPECTA-TE !!!

dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Martie 2010 13:25
ce tare a fost sabrina !
mj300877
Postat pe 15 Martie 2010 00:30
De la: GURI_1981, la data 2010-03-12 13:53:55Buna, din nou. am mai postat aici si din pacate, nu m-am lovit de cele mai bune pareri........revin cu sub arzator. e lesne de inteles ideea pp: sunt in postura de amanta..........merita sa sper?


Vad ca lumea pe aici vorbeste de parca am trai intr-o lume ideala ... de parca
fata cea buna se marita automat cu printul cel viteaz ... iar amanta este intotdeauana vrajitoarea cea rea.

In lumea reala de multe ori FATA1 (mai cuminte, mai cu bun simt) pana sa intre
in vorba cu PRINTUL deja FATA2 (mai versata) deja a sarit pe el, l-a calarit de cateva ori si bineninteles ca FATA1 nu are de ce sa mai intre in vorba cu el
pt ca e deja ocupat. Si asteapta cuminte ... si asteapta pana se trezeste
ca toti cei cunoscuti sunt insurati si cu copii.

Eu stiu foarte foarte foarte foarte multe cotoroante care nu ar merita sa ramana
maritate numai pt ca au fost mai agere ... si ar merita sa fie parasite pt orice alta fata de pe pamant.


Nu stiu cati ani ai si ce relatie are barbatul cu nevasta dar daca pana acum ai fost
mai "domoala" si altele ti-au luat-o inainte ... daca si acum pierzi 10 ani asteptand ... iti iei o mare teapa. Da-i un termen si daca nu se hotaraste inseamna ca ii este bine cu nevasta lui .

Lasa-l in pace si cauta pe altcineva.
Si nu mai astepta cu anii. Un om care e indragostit de tine te ia de nevasta in 6 luni fara sa ezite.
ilovethisgame
Postat pe 15 Martie 2010 01:16
De la: ilovethisgame, la data 2010-03-15 01:16:07
De la: GURI_1981, la data 2010-03-12 13:53:55Buna, din nou. am mai postat aici si din pacate, nu m-am lovit de cele mai bune pareri........revin cu sub arzator. e lesne de inteles ideea pp: sunt in postura de amanta..........merita sa sper?


Vad ca lumea pe aici vorbeste de parca am trai intr-o lume ideala ... de parca
fata cea buna se marita automat cu printul cel viteaz ... iar amanta este intotdeauana vrajitoarea cea rea.

In lumea reala de multe ori FATA1 (mai cuminte, mai cu bun simt) pana sa intre
in vorba cu PRINTUL deja FATA2 (mai versata) deja a sarit pe el, l-a calarit de cateva ori si bineninteles ca FATA1 nu are de ce sa mai intre in vorba cu el
pt ca e deja ocupat. Si asteapta cuminte ... si asteapta pana se trezeste
ca toti cei cunoscuti sunt insurati si cu copii.

Eu stiu foarte foarte foarte foarte multe cotoroante care nu ar merita sa ramana
maritate numai pt ca au fost mai agere ... si ar merita sa fie parasite pt orice alta fata de pe pamant.

.



Serioooooooooooooos? Asa e deci in viata ? Una mai smechera, dar care de fapt e doar o c***a sare pe baiat, baiatu', saracu', se insoara, ...dupa care apare fata cea buna si il convinge ca e cazul sa divorteze? Pfoai, si eu nu m-am prins dom'le pana acum.
Am ras cu lacrimi, jur. Tu pe unde anume traiesti?Ca noi restul traim intr-o lume unde oamenii nu se insoara/ marita doar pentru ca i-a " calarit" careva mai bine. Dra te rog, continua ideea...deci ar trebui sa o dam dracu de moralitate si sa sarim toate pe barbati insurati, ca na, merita cotoroanta sa fie parasita, nu ? Cred ca o sa-ti iei niste raspunsuri foarte tari pe topicul asta
Si nu te ataca doar din cauza mea, eu nu sunt casatorita .
anissya
Postat pe 15 Martie 2010 11:25
anissya, parerile nu-s ale unei do'nsoare, ci ale unui EL probabil insurat cu o cotoroanta care, pe vremea cand era flacau, "l-a calarit mai bine" decat zana care era "mai domoala" si care l-a asteptat sa se dezmeticeasca si ii este acum amanta

daniella_s
Postat pe 15 Martie 2010 17:53
De la: GURI_1981, la data 2010-03-12 13:53:55Buna, din nou. am mai postat aici si din pacate, nu m-am lovit de cele mai bune pareri........revin cu sub arzator. e lesne de inteles ideea pp: sunt in postura de amanta..........merita sa sper?


depinde !
daca si el isi doreste o relatie stabila cu tine...nu doar de amantie
si mai ramane daca si tu esti hotarata
exista cazuri cand doua persoana intr-o relatie de amantie au ajuns sa se casatoreasca .
dar nu la toata lumea e la fel
cea mai buna solutie e sa discutati .........si sa vedeti daca e alba sau neagra
unii isi mai amagesc amantele .......divortez maine...poimaine...pana ajung sa nu mai divorteze.....
ia atitudine si poarta o conversatie sa stii unde te plasezi!
Celia_29
Postat pe 15 Martie 2010 18:19
De la: daniella_s, la data 2010-03-15 17:53:26anissya, parerile nu-s ale unei do'nsoare, ci ale unui EL probabil insurat cu o cotoroanta care, pe vremea cand era flacau, "l-a calarit mai bine" decat zana care era "mai domoala" si care l-a asteptat sa se dezmeticeasca si ii este acum amanta




Damn, scuzele mele. . Deci sa inteleg ca de fapt era vorba de un pampalau care s-a insurat, dupa cativa ani nu i-a mai placut de nevasta-sa si a ajuns el la concluzia etalata mai sus...?!Well, daca era don'soara macar avea o scuza, asa nu e vorba decat despre un barbat care face pe victima ( foarte atragatoare calitate la un barbat, ce sa zic ).
Raman deci la parerea ca oamenii sunt nebuni daca emit asemenea tampenii.
anissya
Postat pe 15 Martie 2010 21:11
nu cred ca e posibil...daca te iubea prea mult incat sa faca pasul acesta...probabil o facea de mult si nu mai ajungeai s ane intrebi pe noi...dar cum ink mai are sotie ...el probabil isi spune ca "nu are rost sa dai pasarea din mana pe cioara de pe gard"...ca sar putea sa ramana fara nici una...
argint_viu
Postat pe 15 Martie 2010 21:19
De la: anissya, la data 2010-03-15 21:11:29
De la: daniella_s, la data 2010-03-15 17:53:26anissya, parerile nu-s ale unei do'nsoare, ci ale unui EL probabil insurat cu o cotoroanta care, pe vremea cand era flacau, "l-a calarit mai bine" decat zana care era "mai domoala" si care l-a asteptat sa se dezmeticeasca si ii este acum amanta




Damn, scuzele mele. . Deci sa inteleg ca de fapt era vorba de un pampalau care s-a insurat, dupa cativa ani nu i-a mai placut de nevasta-sa si a ajuns el la concluzia etalata mai sus...?!Well, daca era don'soara macar avea o scuza, asa nu e vorba decat despre un barbat care face pe victima ( foarte atragatoare calitate la un barbat, ce sa zic ).
Raman deci la parerea ca oamenii sunt nebuni daca emit asemenea tampenii.


Nu sunt insurat si sunt nemaipomenit de fericit in relatia pe care o am. Dar sunt si realist si imi dau seama ca sunt foarte foarte foarte norocos ca am intalnit o fata extraordinara in timp ce eu nu eram cu nimeni si nici ea. Puteam sa nu o intalnesc niciodata.Daca eu am o relatie fericita nu inseamna ca ma consider mai tare decat poate 50 de milioane de barbati extraordinari care nu au asa ceva. Ma consider foarte norocos.

Daca stau sa numar cred ca stiu cel putin 50 de BARBATI extraordinari care nu au o relatie fericita, cel putin 50 de FEMEI extraordinare, painea lui Dumnezeu, care nu o relatie extraordinara.

Tot asa stiu 50 de BARBATI de 2 lei : betivi, puturosi, curvari, mincinoi, unii isi bat nevestele (unii chii chiar si parintii) si sunt insurati cu femei pe care nu le merita.

Stiu si 50 de COTOROANTE de 2 lei : rele, curve, mincinoase, puturoase, betive, unele nu au facut copii cu sotii lor (unii soti s-au prins si au facut testul ADN ... altii inca nu s-au prins).

Care este EXPLICATIA? De ce atatia OAMENI BUNI "nu au noroc" sa zicem? In timp ce zeci de milioane de OAMENI RAI : se insoara cu partenere pe care nu ii merita, fura si nimeni nu ii prinde, se imbogatesc vanzand droguri si nimeni nu ii prinde, fura si iar fura si iar mint si ajung consilieri, primari si presedinti pe cand OAMENI ONESTI, MUNCITORI, DESTEPTI nu ajung nici sefi de scara.

Explicatia e foarte simpla.
- "OAMENII RAI" (si barbati si cotoroante) sunt foarte activi, sunt in stare de orice, se asociaza intre ei, mint si joaca roluri diferite, plang la comanada mai bine decat cei mai mari actori.
- "OAMENII BUNI" de multe ori nu au nici pe departe acelasi succes.










ilovethisgame
Postat pe 18 Martie 2010 11:02
De la: ilovethisgame, la data 2010-03-18 11:02:54
Care este EXPLICATIA? De ce atatia OAMENI BUNI "nu au noroc" sa zicem? In timp ce zeci de milioane de OAMENI RAI : se insoara cu partenere pe care nu ii merita, fura si nimeni nu ii prinde, se imbogatesc vanzand droguri si nimeni nu ii prinde, fura si iar fura si iar mint si ajung consilieri, primari si presedinti pe cand OAMENI ONESTI, MUNCITORI, DESTEPTI nu ajung nici sefi de scara.

Explicatia e foarte simpla.
- "OAMENII RAI" (si barbati si cotoroante) sunt foarte activi, sunt in stare de orice, se asociaza intre ei, mint si joaca roluri diferite, plang la comanada mai bine decat cei mai mari actori.
- "OAMENII BUNI" de multe ori nu au nici pe departe acelasi succes.



Pff, iar incepem cu " saracu' om, asa i-a fost soarta"? Iti faci soarta, deci te insori/ mariti, cum vrei tu si cu cine vrei tu. Nu cred si nici nu voi crede niciodata ca soarta unui om e scrisa inainte si nu poti schimba nimic. Si aia nu sunt oameni neaparat buni sau rau, sunt descurcareti sau nepriceputi in viata. Nu zic ca nu au oamenii si ghinion, dar daca ajungi pana la a te insura cu o tampita sau sa tre mariti cu un idiot care-ti face viata amara, inseamna ca esti putin cam orb/oarba si ti-o faci cu manutza ta .
Daca ti-ai gasit pe cineva, bravo, ce te mai intereseaza soarta restului omenirii, cu oameni buni si rai...de ce mai formulezi chestii precum postarile anterioare?! Sincer, fiecare e stapan pe viata lui. Ca nu ajungem toti mari conducatori de firme smechere, asta-i viata, unii sunt mai priceputi in ce fac. Ma repet, fiecare isi controleaza viata, deci poate stabili ce relatii are. Daca unii nu sunt in stare sa o faca, treaba lor, e vina lor ca au fost ametiti, nu a celui/ celei care a profitat de asta.
anissya
Postat pe 18 Martie 2010 11:39
De la: ilovethisgame, la data 2010-03-18 11:02:54
De la: anissya, la data 2010-03-15 21:11:29
De la: daniella_s, la data 2010-03-15 17:53:26anissya, parerile nu-s ale unei do'nsoare, ci ale unui EL probabil insurat cu o cotoroanta care, pe vremea cand era flacau, "l-a calarit mai bine" decat zana care era "mai domoala" si care l-a asteptat sa se dezmeticeasca si ii este acum amanta




Damn, scuzele mele. . Deci sa inteleg ca de fapt era vorba de un pampalau care s-a insurat, dupa cativa ani nu i-a mai placut de nevasta-sa si a ajuns el la concluzia etalata mai sus...?!Well, daca era don'soara macar avea o scuza, asa nu e vorba decat despre un barbat care face pe victima ( foarte atragatoare calitate la un barbat, ce sa zic ).
Raman deci la parerea ca oamenii sunt nebuni daca emit asemenea tampenii.


Nu sunt insurat si sunt nemaipomenit de fericit in relatia pe care o am. Dar sunt si realist si imi dau seama ca sunt foarte foarte foarte norocos ca am intalnit o fata extraordinara in timp ce eu nu eram cu nimeni si nici ea. Puteam sa nu o intalnesc niciodata.Daca eu am o relatie fericita nu inseamna ca ma consider mai tare decat poate 50 de milioane de barbati extraordinari care nu au asa ceva. Ma consider foarte norocos.

Daca stau sa numar cred ca stiu cel putin 50 de BARBATI extraordinari care nu au o relatie fericita, cel putin 50 de FEMEI extraordinare, painea lui Dumnezeu, care nu o relatie extraordinara.

Tot asa stiu 50 de BARBATI de 2 lei : betivi, puturosi, curvari, mincinoi, unii isi bat nevestele (unii chii chiar si parintii) si sunt insurati cu femei pe care nu le merita.

Stiu si 50 de COTOROANTE de 2 lei : rele, curve, mincinoase, puturoase, betive, unele nu au facut copii cu sotii lor (unii soti s-au prins si au facut testul ADN ... altii inca nu s-au prins).

Care este EXPLICATIA? De ce atatia OAMENI BUNI "nu au noroc" sa zicem? In timp ce zeci de milioane de OAMENI RAI : se insoara cu partenere pe care nu ii merita, fura si nimeni nu ii prinde, se imbogatesc vanzand droguri si nimeni nu ii prinde, fura si iar fura si iar mint si ajung consilieri, primari si presedinti pe cand OAMENI ONESTI, MUNCITORI, DESTEPTI nu ajung nici sefi de scara.

Explicatia e foarte simpla.
- "OAMENII RAI" (si barbati si cotoroante) sunt foarte activi, sunt in stare de orice, se asociaza intre ei, mint si joaca roluri diferite, plang la comanada mai bine decat cei mai mari actori.
- "OAMENII BUNI" de multe ori nu au nici pe departe acelasi succes.

hi hi, filosof de cartier ;))

destinul unui om e suma alegerilor sale
kitty_krieger
Postat pe 18 Martie 2010 12:51
De la: ilovethisgame, la data 2010-03-18 11:02:54
De la: anissya, la data 2010-03-15 21:11:29
De la: daniella_s, la data 2010-03-15 17:53:26anissya, parerile nu-s ale unei do'nsoare, ci ale unui EL probabil insurat cu o cotoroanta care, pe vremea cand era flacau, "l-a calarit mai bine" decat zana care era "mai domoala" si care l-a asteptat sa se dezmeticeasca si ii este acum amanta




Damn, scuzele mele. . Deci sa inteleg ca de fapt era vorba de un pampalau care s-a insurat, dupa cativa ani nu i-a mai placut de nevasta-sa si a ajuns el la concluzia etalata mai sus...?!Well, daca era don'soara macar avea o scuza, asa nu e vorba decat despre un barbat care face pe victima ( foarte atragatoare calitate la un barbat, ce sa zic ).
Raman deci la parerea ca oamenii sunt nebuni daca emit asemenea tampenii.


Nu sunt insurat si sunt nemaipomenit de fericit in relatia pe care o am. Dar sunt si realist si imi dau seama ca sunt foarte foarte foarte norocos ca am intalnit o fata extraordinara in timp ce eu nu eram cu nimeni si nici ea. Puteam sa nu o intalnesc niciodata.Daca eu am o relatie fericita nu inseamna ca ma consider mai tare decat poate 50 de milioane de barbati extraordinari care nu au asa ceva. Ma consider foarte norocos.

Daca stau sa numar cred ca stiu cel putin 50 de BARBATI extraordinari care nu au o relatie fericita, cel putin 50 de FEMEI extraordinare, painea lui Dumnezeu, care nu o relatie extraordinara.

Tot asa stiu 50 de BARBATI de 2 lei : betivi, puturosi, curvari, mincinoi, unii isi bat nevestele (unii chii chiar si parintii) si sunt insurati cu femei pe care nu le merita.

Stiu si 50 de COTOROANTE de 2 lei : rele, curve, mincinoase, puturoase, betive, unele nu au facut copii cu sotii lor (unii soti s-au prins si au facut testul ADN ... altii inca nu s-au prins).

Care este EXPLICATIA? De ce atatia OAMENI BUNI "nu au noroc" sa zicem? In timp ce zeci de milioane de OAMENI RAI : se insoara cu partenere pe care nu ii merita, fura si nimeni nu ii prinde, se imbogatesc vanzand droguri si nimeni nu ii prinde, fura si iar fura si iar mint si ajung consilieri, primari si presedinti pe cand OAMENI ONESTI, MUNCITORI, DESTEPTI nu ajung nici sefi de scara.

Explicatia e foarte simpla.
- "OAMENII RAI" (si barbati si cotoroante) sunt foarte activi, sunt in stare de orice, se asociaza intre ei, mint si joaca roluri diferite, plang la comanada mai bine decat cei mai mari actori.
- "OAMENII BUNI" de multe ori nu au nici pe departe acelasi succes.

Toti avem in noi samanta mincinoasa......,rautate....si fuga ochilor si curgerea balelor dupa cineva care ne atrage.........
noi alegem .....noi tragem.....nimeni nu se naste cu aceste defecte pe care le-ai expus ci se depun in caracterul omului datorita altor insi ......e un fel de celule raspandite dar de noi depinde daca le lasam sa poposeasca in spiritul nostru........

esti foarte inversunat ....si ma intreb,doar ma intreb .....cine te-a schimbat ? femeia cu acel prunc ,care nu e al tau?! bautura?!,curvaria?! hotia?! sau pur si simplu ghinionul desenat cu mana ta ?!
ma intreb,sa stii?!......fara raspuns!
Celia_29
Postat pe 18 Martie 2010 12:57
omul moare cu sperantza asa ca,,,,,,,,,,,,,,,,,bafta
Dontyyy
Postat pe 18 Martie 2010 13:08
DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA in filme si in carti. In viata reala aproapem niciodata dar ai dreptul sa crezi ca tu esti exceptia
ali_cia101
Postat pe 18 Martie 2010 13:22
Ma bucur sa aflu ca traim intr-o lume ideala. "destinul unui om e suma alegerilor sale "
Parerea mea era ca depinzi foarte mult si de ceilalti, de anul in care te-ai nascut si de societatea in care traiesti.

Cate femei au fost batute in mod repetat de barbatii lor de-a lungul timpului? Sa inteleg ca sute de milioane , miliarde de femei au fost pur si simplu proaste.

Ma bucur sa vad ca sunt foarte multe femei morale care considera ca o femeie care inseala e o panarama, o amanta e o panarama, un barbat care inseala e un nenorocit indiferent de situatie. Foarte frumos! Sunt incantat! Dar nu prea vad aceste femei manifestandu-se nici pe forum nici in societate.
ilovethisgame
Postat pe 18 Martie 2010 15:43
Spre exemplu aici
kudika.ro...../26675/Ati-inselat-vreodata-iubita-iubitul-si-daca-DA-ati-regretat-vreodata/1.html
sunt foarte multe femei care spun ca au inselat. Dupa parerea voastra toate sunt naspete.

Nu zi niciodata nu..nu stii ce-ti rezerva viata.....Nu l-am inselat...inca iar acu cand sunt in pragul casatoriei , mama ce ma incearca niste dracusori..

da l-am inselat si nu imi pare rau...asa e viata...sunt multe ispite

shi eu am inselat ...si inu numai o data

da, mi s-a intamplat! nu am regretat.

nu am inselat niciodata, dar acum regret ca nu am facut-o

DA SOTUL SI NU VOI REGRETA NICIODATA PENTRU CA IL COMPLETEAZA PERFECT PE SOTUL MEU


Aici e un sondaj
http://www.kudika.ro/sondaj/85.html
"Daca partenerul nu ar afla niciodata, ai putea sa ai o aventura de noapte cu o vedeta?"
65% au raspuns DA. Avand in vedere ca majoritatea sunt femei inseamna ca din cele care au votat sa zicem 650 de femei sunt naspete dupa parerea voastra.

Sunt curios daca dupa parerea voastra Raduleasca este o persoana morala? Nu a fost amanta cuiva insurat niciodata? Si-a inselat sotii vreodata?

Deci e naspeta.
Atunci cum de atatea femei morale din Romania cumpara reviste cu ea pe coperta bagand banii in buzunarul unei naspete si promovand o naspeta? Cum de atatea femei morale din Romania se uita la emisiunile unei naspete si o transforma intr-o naspeta bogata? Cum de atatea femei morale trimit sms -uri si dau telefoane de apreciere pentru o naspeta?

Poate Raduleasca e cea care pus intrebarea pe forum (in acest topic sau in altele de genul asta). Si pe de o parte unii utilizatori de aici o condamna si ii spun ca e naspeta, pe de alta parte ii cumpara cartile pline de intelepciune, cumpara revistele cu ea pe coperta si ii urmaresc emisiunile trasnformand-o intr-o naspeta vedeta si cu multi multi bani. Un model pentru generatiile viitoare (model sponzoritat de multe femei morale)
ilovethisgame
Postat pe 18 Martie 2010 15:53
De la: ilovethisgame, la data 2010-03-18 15:43:16Ma bucur sa aflu ca traim intr-o lume ideala. "destinul unui om e suma alegerilor sale "
Parerea mea era ca depinzi foarte mult si de ceilalti, de anul in care te-ai nascut si de societatea in care traiesti.

Cate femei au fost batute in mod repetat de barbatii lor de-a lungul timpului? Sa inteleg ca sute de milioane , miliarde de femei au fost pur si simplu proaste.

Ma bucur sa vad ca sunt foarte multe femei morale care considera ca o femeie care inseala e o panarama, o amanta e o panarama, un barbat care inseala e un nenorocit indiferent de situatie. Foarte frumos! Sunt incantat! Dar nu prea vad aceste femei manifestandu-se nici pe forum nici in societate.



Tu cred ca gresesti interpretarea. Daca o femeie este batuta si sta in continuare acolo, da, e proasta, si poti sa-mi dai cate argumente vrei sa ma contrazici, I don't care.
Ce iti faci cu mana ta se numeste lucru manual, daca tu vrei sa crezi altceva, fii tu o exceptie. Fiecare om inseala la un moment dat, fie si printr-o minciuna pe care o serveste nevinovat. Ideea nu e ca suntem toti niste sfinti, ideea e sa nu fii si ipocrit daca tot inseli.
Si exemplele tale de mai sus sunt aiurea., oricum discutam cu totul alta fateta a subiectului aici. Daca vrei sa afli si tu care, uita-te la postarile anterioare. Raduleasca o fi un exemplu pentru cine vrea ea, dar mie nu-mi starneste admiratia. Cum de altfel nu-mi starneste nici dorinta de a fi ca ea.
Asa cum mai spunea cineva inainte, daca tu vrei sa dai vina pe viata pentru nu stiu ce nu ti-a iesit tie roz, da, dar nu face generalizari.
Si ce sa zic, noi toit suntem incantati si incantate ca tu esti incantat.
anissya
Postat pe 18 Martie 2010 22:31
De la: ilovethisgame, la data 2010-03-18 15:43:16Ma bucur sa aflu ca traim intr-o lume ideala. "destinul unui om e suma alegerilor sale "
Parerea mea era ca depinzi foarte mult si de ceilalti, de anul in care te-ai nascut si de societatea in care traiesti.

Cate femei au fost batute in mod repetat de barbatii lor de-a lungul timpului? Sa inteleg ca sute de milioane , miliarde de femei au fost pur si simplu proaste.

Ma bucur sa vad ca sunt foarte multe femei morale care considera ca o femeie care inseala e o panarama, o amanta e o panarama, un barbat care inseala e un nenorocit indiferent de situatie. Foarte frumos! Sunt incantat! Dar nu prea vad aceste femei manifestandu-se nici pe forum nici in societate.


ce are "bip" cu prefectura?
kitty_krieger
Postat pe 18 Martie 2010 22:54
De la: GURI_1981, la data 2010-03-12 13:53:55Buna, din nou. am mai postat aici si din pacate, nu m-am lovit de cele mai bune pareri........revin cu sub arzator. e lesne de inteles ideea pp: sunt in postura de amanta..........merita sa sper?


Tu n-ai decat sa speri, ca ce altceva mai bun de facut ai decat sa-ti irosesti timpul si tineretea sperand cai verzi pe peretzi? Da mai stii de unde sare iepurele?!

Postat pe 20 Martie 2010 11:28

anissya : "Si exemplele tale de mai sus sunt aiurea., oricum discutam cu totul alta fateta a subiectului aici"

Discutam despre MORALA. Tu amintesti in postarile tale de MORALA. In viziunea ta o amanta nu trebuie sa incerce sa desparta un barbat insurat de nevasta pt ca e IMORALA. E o CULVA. Tu nu stii daca nevasta respectivului s-a dovedit a fi o mincionoasa, o puturoasa, o hoata, o culva, o mama denaturata. De ce un barbat intr- astfel de situatie ar fi IMORAL daca isi face o amanta , apoi se desparte de nevasta si se insoara cu amanta.

Acelasi lucru se poate intampla si unei femei. Barbatul ei se dovedeste ca e mincinos, curvar etc. Nevasta isi face un amant, apoi se desparte de sot si se marita cu amantul. Ce este IMORAL aici?

Vreau sa vad si eu negru pe alb RATIONAMENTUL TAU. Sa duci rationamentul pana la capat.
Femeile care inseala sunt CULVE. ---> 50 % din femeile de pe kudika care spun de fiecare data in orice sondaj ca si-ar insela partenerii, ca vor amanti sunt CULVE. ---> Daca procentul se pastreaza in viziunea ta in Romania si in lume 50% din femei sunt CULVE.

Nu asa ar trebui sa mearga RATIONAMENTUL? Sa se potriveasca ARITMETIC procentele.

Ajuta-ma si pe mine cu urmatoarea problema de ARITMETICA

99% din femeile de pe kudika spun oricarei amante care intreaba daca sa spere la barbatul alteia ca este o CULVA, ca nu e MORAL sa faci asa ceva, ca nu e MORAL sa iti inseli partenerul.

50% din femeile de pe kudika raspund la orice intrebare de genul "ai vreau un amant? ti-ai insela partenerul daca el nu ar afla? ti-ai insela partenerul cu o vedeta?" cu un mare DA.

Cred ca nu gresesc daca spun ca 50% din femeile din Romania se uita la CULVE gen Raduleasca sau Columbeanca, le cumpara cartile si revistele, le promoveaza si le impun astfel ca model.

Si atunci de unde PROCENTUL de 99% care critica amantele?




ilovethisgame
Postat pe 20 Martie 2010 13:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diferenta de varsta in cuplu - relatia cu un barbat mai in varsta 28 De la: kudika093760 28 Decembrie 2009 20:55
povestea mea 2 De la: etta 9 Iulie 2009 01:55
sfat va rog!:( 13 De la: anastasia_m 1 Iunie 2010 20:54
Caut iubita 5 De la: icriss82 11 August 2015 21:36
The end of one love? 7 De la: stem_29 2 Decembrie 2010 20:58