Setari Cookie-uri

credeti ca un barbat si-ar lasa sotia pt amanta?

credeti ca un barbat si-ar lasa sotia pt amanta? din pacate problema infidelitatii e una grava, oare ar lasa sotia... oare mai conteaza pe care o alege in astfel de sit?
carmen79
Postat pe 24 Noiembrie 2008 14:33
Intradevar situatie este grava,dar stai linistita pt ca sunt prea putine cazurile cand sotiile sunt parsite pt amanta,iar daca este doar o aventura de o noapte.....nici gand.Sotiile sunt femei bune se pot mandrii cu ele in societate,mame iubitoare,in schimb amantele ce su....nimic.Urasc foarte mult genul acesta de femei si nu pot vb frumos despre ele.Eu asi prefera sa nu stiu daca am fost inselata, pt ca asta din punctul meu de vedere ar duce la ruperea relatiei. :
adrianagabriela_jeler
Postat pe 29 Noiembrie 2008 06:02
Iulia daca pui intrebarea din postura de amanta care vrea sa devina sotia unui barbat insurat ,stai linistita in banca ta,nu valorezi decat cat o bucata de carne stricata pentru el.Te miroase ,te foloseste o data,de doua ori apoi te paraseste ca pe o zdreanta in drum.Femeile care cred ca pot tine un barbat langa ele doar cu sexul se inseala amarnic.
De aceea daca pui intrebarea ca sotie vezi unde ai gresit.Oricare barbat insurat se vrea iubit,ingrijit si protejat mult mai mult decat o femeie.Trebuie sa stii sa fii cu multa diplomatie,si sotie si maam si prietena, dar si amanta.Nu trebuie ca dupa casatorie sa te negligezi,sa renunti a mai fi o femeie atragatoare asa cum erai atunci cand s-a indragostit de tine.Fii curata ,cocheta ,dar nu ostentativ,fii gospodina(oricare barbat este un gurmand)fii mama grijulie dar fii si o prietena care il asculta atent si care invata sa-i citeasca gandurile.Sanatatea ta este este extrem de importanta,iubirea unui barbat se ofileste in fata bolii sau fereasca d-zeu in fata mortii.
Si nu uita nu sa fii cicalitoare , sau banuitoare.Acestea sunt sfaturile pe care eu le dau nurorilor mele si carora le doresc sa fie la fel de fericite asa cum sunt eu cu sotul meu.Vreti sa va zic un secret?Meseria de sotie este cea mai grea din lume.Este foarte greu sa oferi multa, multa alinare si iubire.
Si o concluzie a bunicelor noastre,barbatul este ca un catel,daca il hranesti iti linge mana,daca il mangai se gudura pe langa tine...daca....
Ce ziceti printre noi femeile sunt si catele?

Postat pe 29 Noiembrie 2008 08:53
Daca un barbat sau o femeie isi paraseste sotia/sotul pentru amanta/amant este un om slab, chiar daca a fost insurata/maritata cu forta (chiar daca nu ne place sa recunoastem sunt multe casatorii de consunctura, asa cum sunt prietenii).
O amanta trebuie sa-si cunoasca locul si sa se multumeasca cu ce are sau sa fie suficient de puternica sa aleaga un partener doar al ei si sa incerce sa-l pastreze langa ea.
O sotie trebuie sa aiba grija de sotul ei (valabil si pentru barbati sa aiba grija sa-si pastreze sotia), pentru ca o casatorie cere mai mult decat dragoste, si asa cum nu poti muri de proba, n-ar trebui sa te poti casatorii de proba (pana cand amanta te va desparti)
Asa ca daca pui suflet si ai grija sa respecti omul de langa tine, sa-l intelegi asa cum e, nu sa-l schimbi cum ai vrea tu (s-ar putea sa nu-ti placa) si sa-l ajuti, nu are de ce te speria amanta.
mcncone
Postat pe 29 Noiembrie 2008 09:27
sunt intru totul de acord cu tine ,nici eu nu suport acest gen de femei ,si in cazul in care as fi inselata nu as putea ierta.
Insa problema este ca dupa parerea mea nu exista barbat care sa nu insele .
mony_k_roibu
Postat pe 29 Noiembrie 2008 09:30
De la: monicaroibu, la data 2008-11-29 09:30:56sunt intru totul de acord cu tine ,nici eu nu suport acest gen de femei ,si in cazul in care as fi inselata nu as putea ierta.
Insa problema este ca dupa parerea mea nu exista barbat care sa nu insele .
MULTIIIIIIIIIIIIII SI-AU LASAT SOTIILE PTR. AMANTE.....DAR CE RAU LE-A PARUT tov....EU DACA AS FI PARASITA ?!I-AS LASA SI COPIII ,CA AMINTIRE....SI ...IN GENUCHI S-AR INTOARCE DAR,NICIODATA NU M-AS IMPACA CU UN BLEG.SI DOAR ASTA AS FACE PENTRU TIMPUL PIERDUT!!!!!!!!!!!!!!>>TRAGEDIA ESTE CA FEMEILE NU-SI ASIGURE EXISTENTA , SUNT DEPENDENTE de el...,,NU INTELEG CA DACA A FACUT UN COPIL ,L-A FACUT PENTRU CA ISI DOREA DAR.... INAINTE TREBUIA SA AIBA O MESERIE.>>>SA FIE STAPANE PE ELE !!!

Postat pe 29 Noiembrie 2008 10:54
credeti ca un barbat si-ar lasa sotia pt amanta?
TOATE STIM RASPUNSUL LA INTREBAREA ASTA DESI UNDELE SE AMAGESC K NU LI SE POATE INTAMPLA CHIAR LOR .....DA ISI POT PARASI SOTIA!!!DAK AMANTA REUSESTE SA -L VRAJEASCA ...SOTIILE AU MICI SANSE SA RECUPEREZE CE E AL LOR ...DAR TIMPUL LE REZOLVA PE TOATE...POATE CU RABDARE NU O SA SE TRANSFORME TOATA POVESTEA INTR-O TRAGEDIE...
ingerash_unik87
Postat pe 29 Noiembrie 2008 11:37
Buna fetelor ,nu sunt membra a acestui site,dar subiectul ma facut sa imi las si eu parerea....so....Eu stiu ca un barbat isi alege sotia dupa multe analize ,studiaza mult inainte de a face acest pas, el cauta cateva mari calitati de la femeia cu care vrea sa isi imparta viata, si dupa ce a gasit-o cum sa aleaga tocmai opusul ei ,amanta stie doar sa ceara bani ...sa isi plateasca serviciile prin sex si cel mai trist nu are pic de demnitate si orgoliu ,o femeie care accepta statutul de amanta nu are prea multe pretentii iar un barbat simte asta. Asa ca un barbat va cauta femei usor doar sa sa se simta el "inca pe val" dar acasa isi doreste femeia perfecta. De aici si vb aia :"in spatele fiecarui barbat celebru sta o femeie puternica"
SO....Dragele mele amante ....nu sunteti decat niste papusi gonflabile si daca "puneti botul" ca isi va lasa nevasta pentru voi ...sry sa va dezamagesc dar ....nu indeplinti anumite calitati :D
mimoza_gosai
Postat pe 29 Noiembrie 2008 12:09
citesc si citesc tot ce spuneti fiecare. eu m am indragostit de un barbat insurat. E greu. e foarte greu. se intampla in viata, mai ales atunci cand nu te ai casatorit din mare dragoste, sa te indragostesti de o alta femeie si sa vrei sa renunti la sotie.
pt k il iubesc enorm i am spus de multe ori :pt k te iubesc prea mult si nu vreau sa suferi as putea renunta la tine numai sa stiu k esti fericit cu sotia ta, sa mi spui k o poti iubi. iar el mi a spus k ar fi nefericit toata viata daca ar fi nevoit sa traiasca in continuare langa o femeie pe care nu o iubeste stiind ca undeva in lumea asta exista un suflet pe care il iubeste enorm si pe care il vrea numai pt el.
nu l-am "vrajit", nu "l am imbrobodit" si nici altfel decat celelalte femei nu am fost ci pur si simplul i am oferit ceea ce a visat toata viata: dragoste, iubire, atentie, grija, sustinere, tinerete,sperante. pentru el sunt MAMI, sunt TATI, sunt PUI, sunt FRATE si SORA, PRIETEN, CONFIDENT, SFATUITOR si mai ales jumatatea pe care si a dorit o.
viata ne face surprize la toti.
printesuca_grace
Postat pe 29 Noiembrie 2008 12:25
Din pacate, la ora actuala, adulterul a devenit o parte a "normalitatii". Toate spunem ca "nu vom accepta asa ceva" dar, atunci cand suntem in aceasta situatie, incepem sa ne gandim la copii, la parinti, la tot universul pe care ni l-am creat in anii de convietuire mai mult sau mai putin oficiala. Poti sa fii perfecta, superba, inteligenta, gospodina, etc..., nu mai esti o noutate iar, daca esti casatorita cu un barbat cu ceva cheag in portofel sau cu vreo 'fonctie", trebuie sa te astepti ca va fi asaltat de tot soiul de pitipoance si alte dame generoase. Daca le intrebi pe aceste individe ce cauta ele cu adevarat, toate vor spune ca isi doresc o familie! Dar uita ca fericirea cladita pe nefericirea altora, se plateste intr-un fel sau altul. Pentru ca prostia le este triplata de egoism si rautate. IN GENERAL, BARBATII NU-SI LASA NEVESTELE PENTRU AMANTE, dar nu este obligatoriu. P. Roman si manelista, ex ministrul apararii Atanasiu si a lui Bisboaca, antrenorii cei de "frunce" Bellu si Bitang care s-au tot antrenat prin cantonamente,fotbalistul Niculescu si Diana cea blonda si bucalata, samd. In lumea mass mediei, politicii, afacerilor,etc, curvasareala e la ordinea zilei si este o conditie de promovare a siliconatelor. Sunt nenumarate cazurile de barbati care si-au lasat nevestele cu copii cu tot, pentru cate o fufa cu 10-20-30 de ani mai juna si mai tampita. Uneori, o criza e acest gen, poate revitaliza o relatie, femeia realizeaza unde a gresit, incepe sa fie mult mai atenta cu ea insasi, cu aspectul ei, cu devenirea ei profesionala si, daca are resursele necesare, il cuminteste definitiv pe tampit.Dar, pentru asta, are nevoie de multa forta interioara, ajutorul familiei lui si a ei, si multa inteligenta. Daca femeia descopera relatia extraconjugala la scurt timp de la inceperea ei, are sanse mari sa iasa invingatoare. Asa ca, fiti vigilente, destepte, frumoase si puternice! Barbatii sunt toti facuti de-o mama, si noi stim perfect ce sa facem cu copii nostri, cand sunt obraznici, nu-i asa?
andreea2911
Postat pe 29 Noiembrie 2008 12:52
Printesuco, sunt convinsa ca esti o fata plina de calitati, si apreciez curajul de-a-ti marturisi iubirea, pe care nu o contest. Este evident ca esti tinerica, altfel ai fi stiut ca TOTI BARBATII INSURATI ASTA SPUN!!! CA S-AU CASATORIT DINTR-UN FEL DE OBLIGATIE, CA NU SI-AU IUBIT NEVASTA,CA SUNT NEFERICITI, BLA BLA. Draga mea, nu suntem intr-o tara orientala sau in evul mediu,cand tinerii erau casatoriti impotriva vointei lor! In plus, nu uita ca, un barbat care inseala, minte doua femei in acelasi timp, si este un las! Foloseste-ti neuronii si intreaba-te, cum de acea nevasta nu a aflat inca de mare iubire dintre voi! Hai sa te ajut un pic, PENTRU CA AU IN CONTINUARE RELATII MARITALE, adica sexuale draga, pentru ca nu si-a schimbat comportamentul fata de ea asa de mult, incat acea femeie sa realizeze ca e ceva serios la mijloc. Nu pot crede ca tu iti inchipui ca el, dupa ce pleaca din bratele tale si-ti arunca acea privire plina de tristete ca nu mai poate sta cu tine, el se duce sa faca nani, singurel, pe o canapea.Daca sufera atat, de ce nu sta cu tine? Nu cumva, nu vrea sa-si strice casa? Sa nu afle nevasta, ca atat ii trebuie, il lasa si ce se face el cu tine, care nu esti decat o fata draguta si naiva, dar nu un partener la bine si la rau... Nu cumva are si copii? Care i se agata de gat si cu care va petrece Craciunul si Sarbatorile??? Iar tu vei sta singurica, asteptandu-l pe el, sa iti dea un telefon din baie sau din camara, sa nu il auda careava! Draga mea, trezeste-te, spui ca nu ai fost maritata inca si se vede acest lucru! Toate suntem iubite, puiut, mami, tati, pufulet, ingeras, maimutica sau mai stiu eu ce! Dar, trebuie sa stii ca inainte de toate, trebuie sa fim inteligente, pentru ca frumoase suntem multe dintre noi!
andreea2911
Postat pe 29 Noiembrie 2008 13:18
Draga printesuco, desi nu am o f mare experienta d viatza as vrea sa-ti dau un sfat...si as incepe printr-o intrebare "poti sa afirmi cu sigurantza ca barbatul acesta t iubeste p tine ci nu p sotia lui?".Pt k daca intr-adevar te-ar iubi pe tn parerea mea e k nu te-ar injosi la statutul d amanta si s-ar fi despartit de sotia lui.Intr-adevar,in viata se poate intampla sa faci o alegere mai putin inspirata si sa te casatoresti cu persoana gresita pt k mai apoi sa intalnesti adevarata dragoste,dar parerea mea e,k in cazul acesta intai divortezi si apoi incerci o relatie cu aceea persoana...ar trebui sa astepti mai intai sa vezi c are el d gand si apoi sa hotarasti dak poate fi ceva intre voi sau nu.....
cristinutza_02
Postat pe 29 Noiembrie 2008 14:24
imi place ca toate stiti sa dati sfaturi in lipsa de cunostinta si oarecum avand putine informatii.
va multumesc tuturor pentru timpul acordat.
printesuca_grace
Postat pe 29 Noiembrie 2008 15:06
pareri si pareri...........sunt putine cazuri in care barbatii isi lasa sotiile pentru amante,si dk odata si-a lasat sotia,mai sta poate cu amanta pana isi gaseste alta si alta.barbatii nu-si lasa sotia poate pt k ele confera stabilitate,siguranta dar,parerea mea,la amanta(si nu vreau sa le jignesc pe cele aflate in aceasta postura)pote gasesc poate atractie,ceva nou ce poate nu le ofera sotia.parerea mea e ca barbatii nu vor sa-si lase sotia doar vor ceva nou,asa cum poate si femeile au un amant pentru a avea ceva nou intr-o relatie de cuplu.
iubiti-va mult
adriana_lidia
Postat pe 29 Noiembrie 2008 15:12
Draga mea,
Eu nu am sa te blamez.E dreptul tau sa fii fericita si, chiar daca e "putin mai ciudata situatia", nu inseamna ca gresesti.Usor nu poate sa iti fie oricum.
Sper sa se rezolve totul asa cum iti doresti si, daca vrei sa vb cu cineva vreodata, nu exita.....
Ai avut mult curaj sa spui ceea ce ai spus!Bravo!
irina_maria_mitrofan
Postat pe 29 Noiembrie 2008 16:54
Draga Printesuca, nu pot sa-ti spun decat ca sunt in aceeasi situatie ca a ta si pt omul de langa mine sunt exact ceea ce ai spus si tu, fara ca macar sa fac vreun efort sau sa-i dau vreo "licoare miraculoasa". La mine cel imbrobodit a fost el, de catre sotia sa. El baiat de Bucuresti, singur la parinti, ea fata de la tara, dornica sa ajunga la oras. Era o persoana pe care nu o agrea si nu o putea suferii si dintr-o data.... a venit casatoria foarte adevarat cand erau si destul de tineri. Ideea este ca niciodata nu m-a facut sa ma simt ca sunt amanta lui, iesim in oras, avem viata sociala, ii cunosc prietenii si nici vb sa fac parte din categoria celor intretinute si care se ofera pt bani, eu sunt o persoana independenta din punct de vedere financiar de foarte mult timp, iar cu el sunt impreuna de aproape doi ani. Este o situatie destul de, deranjanta, dar atunci cand iubesti este destul de greu sa iei decizii radicale, mai ales cand simti ca este dragostea vietii tale. In ce le priveste pe cele care blameaza femeile ca noi, fara ca macar sa cunoasca detalii, le-as spune sa aiba mare grija ca in viata nu se stie niciodata cum se intoarce roata. Iar pt cele care stau cuminti langa barbatii lor care le inseala pe unde apuca nu pot decat sa le compatimesc ca nu sunt in stare sa aiba personalitate si se complac in astfel de relatii. Sa va iubiti mult si nu mai criticati ca s-ar putea sa ajungeti de cealalta parte a baricadei
vioxx_grace
Postat pe 29 Noiembrie 2008 21:22
Pana la urma este doar alegerea voastra in ce postura vreti sa fiti ,dar nu vi-se pare dureros cand,de ziua lui ,de sarbatori si multe alte zile importante care se petrec in famile el le petrece cu sotia si copiii ? Cand ti-se intampla ceva frumos si vrei sa vb cu cineva ,dar trebuie sa te abtii sa il suni pt ca e cu nevasta,cand vrei sa ii trimiti un sms cu un mesaj frumos dar ...iti e teama sa nu vada nevasta,cand tu dormi singura si el cu nevasta in brate ? Nu cred ca vreun barbat o sa agate cu replici de genul " am o casnicie fericita ,o nevasta pe care o repstect si nu vreau sa o ranesc cu relatiile mele extraconjugale ...dar tu esti tocmai buna pt o luna de nebunii" Nu crede ce minciunele folosesc barbati ca sa ajunga in patul tau. Sa fim serioase nici noi nu am folosii replici de genul asa daca ne-am dorii o aventura :D
mimoza_gosai
Postat pe 29 Noiembrie 2008 21:50
"Unde exista casatorie fara dragoste, va exista si dragoste fara casatorie"
ann1981
Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:40
De la: vioxx, la data 2008-11-29 21:22:11Draga Printesuca, nu pot sa-ti spun decat ca sunt in aceeasi situatie ca a ta si pt omul de langa mine sunt exact ceea ce ai spus si tu, fara ca macar sa fac vreun efort sau sa-i dau vreo "licoare miraculoasa". La mine cel imbrobodit a fost el, de catre sotia sa. El baiat de Bucuresti, singur la parinti, ea fata de la tara, dornica sa ajunga la oras. Era o persoana pe care nu o agrea si nu o putea suferii si dintr-o data.... a venit casatoria foarte adevarat cand erau si destul de tineri. Ideea este ca niciodata nu m-a facut sa ma simt ca sunt amanta lui, iesim in oras, avem viata sociala, ii cunosc prietenii si nici vb sa fac parte din categoria celor intretinute si care se ofera pt bani, eu sunt o persoana independenta din punct de vedere financiar de foarte mult timp, iar cu el sunt impreuna de aproape doi ani. Este o situatie destul de, deranjanta, dar atunci cand iubesti este destul de greu sa iei decizii radicale, mai ales cand simti ca este dragostea vietii tale. In ce le priveste pe cele care blameaza femeile ca noi, fara ca macar sa cunoasca detalii, le-as spune sa aiba mare grija ca in viata nu se stie niciodata cum se intoarce roata. Iar pt cele care stau cuminti langa barbatii lor care le inseala pe unde apuca nu pot decat sa le compatimesc ca nu sunt in stare sa aiba personalitate si se complac in astfel de relatii. Sa va iubiti mult si nu mai criticati ca s-ar putea sa ajungeti de cealalta parte a baricadei
SARACUTUL....IMBROBODIT NU GLUMA?! ...SI CUM IN DOI ANI NU AI REUSIT SA-L ...DEZBROBODESTI???? >>NIMENI NU CRITICA PE NIMENI!!!!>>ISI SPUNE DOAR PAREREA!!!! AM ..SAU MAI BINE SPUS...am avut..o amica....CARE SI-A DISTRUS VIATA...A TRAIT CU-N "IMBROBODIT"...31 DE ANI ,PANA A MURIT...nu tu un puiut.?!....NIMIC!!!...in urma ei.....

Postat pe 30 Noiembrie 2008 16:08
De la: printesuca, la data 2008-11-29 12:25:20citesc si citesc tot ce spuneti fiecare. eu m am indragostit de un barbat insurat. E greu. e foarte greu. se intampla in viata, mai ales atunci cand nu te ai casatorit din mare dragoste, sa te indragostesti de o alta femeie si sa vrei sa renunti la sotie.
pt k il iubesc enorm i am spus de multe ori :pt k te iubesc prea mult si nu vreau sa suferi as putea renunta la tine numai sa stiu k esti fericit cu sotia ta, sa mi spui k o poti iubi. iar el mi a spus k ar fi nefericit toata viata daca ar fi nevoit sa traiasca in continuare langa o femeie pe care nu o iubeste stiind ca undeva in lumea asta exista un suflet pe care il iubeste enorm si pe care il vrea numai pt el.
nu l-am "vrajit", nu "l am imbrobodit" si nici altfel decat celelalte femei nu am fost ci pur si simplul i am oferit ceea ce a visat toata viata: dragoste, iubire, atentie, grija, sustinere, tinerete,sperante. pentru el sunt MAMI, sunt TATI, sunt PUI, sunt FRATE si SORA, PRIETEN, CONFIDENT, SFATUITOR si mai ales jumatatea pe care si a dorit o.
viata ne face surprize la toti.
PAI DACA ESTI >pentru el>>mami,tati,puiut,sora,frate,confident,prieten,etc.... DE CE NU ESTE DOAR,DOAR,DOAR CU TINE?????????... >????????????????

Postat pe 30 Noiembrie 2008 16:17
ce pot sa-ti spun mimoza este ca sarbatorile si zilele de nastere ni le petrecem impreuna, cu sotia in brate nu mai doarme de foarte mult timp iar ce ii mai leaga este o fetita frumoasa la care el considera ca renunta daca se va muta la mine. Il inteleg pt ca am si eu un copil si poate de aceea nu l-am pus inca sa aleaga. Iar pentru artafengshui, vezi-ti de viata ta
vioxx_grace
Postat pe 30 Noiembrie 2008 19:15
printzesuco, innebuneste-l si poate ai noroc si isi lasa amanta pentru tine, si apoi le faci in ciuda "nevestelor" astora disperate si comentatoare
andreea_dobrota
Postat pe 30 Noiembrie 2008 22:07
Cum sa ne vedem de viata noastra,daca voi tarfulitele ieftine nu ne lasati sa traiam...daca ii este bine cu sotia sau nu este treaba lor...nu ai nici un drept sa te bagi aiurea ca sa destrami familia.......ti-am mai spus...daca auzi ca este insurat nu ai ce sa cauti cu el, este luat....intelegi turcoooo ..este luat!!cauta-ti un barbat fara obligatii ca slava domnului geme lumea de ei..nu te opri tocmai la cel interzis..apartine altei femei!!!
mikifr
Postat pe 1 Decembrie 2008 01:49
pt ca viata in sine, la fel si evenimentele si trairile fiecaruia sunt complexe nu am cum sa va fac o skema pentru a intelege macar putin. Amantele nu sunt o alta specie de femei diferite de sotii ci suntem toate la fel. pentru ca amantele sunt vazute ca un ,,lucru rau,, si pentru ca sunt asociate inca de foarte mult timp cu "distrugatoare de camine" se creeaza o generalitate si sunt bagate in aceeasi categorie cu acele femei care vor si au o tendinta de a aduce suferinta sau gelozie in sufletul altei femei.
pt ca nu mi permit sa ma refer in general ma voi axa doar pe cazul meu.
mai exista si sotii care prefera sa lase barbatul de capul lui, sa l lase de fiecare data sa ia decizii in familie de unul singur. pentru ca nimeni nu e perfect se mai intampla si greseli, mici scapari voite pe care sotia le accepta crezand ca e o problema de caracter incorijibila a sotului. ajungi la un moment dat cand vrei altceva, vrei sa simti ca apartii cuiva, vrei sa spui cuiva tot ce ai pe suflet, vrei sa iti demonstrezi tie ca barbat ca poti fi altfel. te indragostesti mai tare ca niciodata, afla sotia care ca de fiecare data crede k e o mica scapare pe care nu vrea sa o corecteze. de data asta afla k a pierdut lasand "mana prea libera" si totusi nu e capabila sa iti dea un verdict.
alaturi de cealalta femeie incepi sa iti construiesti un viitor, traind la maxim fiecare clipa, facand planuri, dorindu ti copii, dorindu ti o familie adevarata.
cu totii avem nevoie in viata sa ne simtim intregi, sa ne simtim vii, sa ne simtim fericiti, apreciati, iubiti, soti, parinti si pentru asta e nevoie uneori sa renunti la ce ai avut pentru a avea ceea ce ti doresti.
schimbarile sunt cele mai dureroase insa de cele mai multe ori sunt necesare.
asa ca indiferent ce esti ,femeie, barbat, sotie,sot etc, multumeste i lui Dumnezeu ca te a ferit de situatii complicate din care tu , ca om, esti incapabil sa iesi.
printesuca_grace
Postat pe 1 Decembrie 2008 09:27
in primul rand sunt din Romania deci nu sunt turca. in al doilea rand parerea mea e ca te asemeni foarte tare cu genul de femeie de clasa joasa, sloboda la gura, incapabila sa discute cu cineva fara sa foloseasca apelative. iar in al treilea rand : statisicile spun ,NU EU ,ca unui barbat ii revin un numar de 5 femei daca nu si mai mult.
printesuca_grace
Postat pe 1 Decembrie 2008 09:42
o MAMA adevarata nu si lasa copii niciodata cu atat mai putin intr un razboi cu sotul. cand vei fi mama vei afla si vei simti k nimic din luma asta, nici macar un divort, nu te va determina sa renunti la copii tai. in fiecare "amanta" ca sa vb pe limba ta se afla o sotie si o mama buna.
printesuca_grace
Postat pe 1 Decembrie 2008 09:50
De la: printesuca, la data 2008-12-01 09:27:59 pt ca viata in sine, la fel si evenimentele si trairile fiecaruia sunt complexe nu am cum sa va fac o skema pentru a intelege macar putin. Amantele nu sunt o alta specie de femei diferite de sotii ci suntem toate la fel. pentru ca amantele sunt vazute ca un ,,lucru rau,, si pentru ca sunt asociate inca de foarte mult timp cu "distrugatoare de camine" se creeaza o generalitate si sunt bagate in aceeasi categorie cu acele femei care vor si au o tendinta de a aduce suferinta sau gelozie in sufletul altei femei.
pt ca nu mi permit sa ma refer in general ma voi axa doar pe cazul meu.
mai exista si sotii care prefera sa lase barbatul de capul lui, sa l lase de fiecare data sa ia decizii in familie de unul singur. pentru ca nimeni nu e perfect se mai intampla si greseli, mici scapari voite pe care sotia le accepta crezand ca e o problema de caracter incorijibila a sotului. ajungi la un moment dat cand vrei altceva, vrei sa simti ca apartii cuiva, vrei sa spui cuiva tot ce ai pe suflet, vrei sa iti demonstrezi tie ca barbat ca poti fi altfel. te indragostesti mai tare ca niciodata, afla sotia care ca de fiecare data crede k e o mica scapare pe care nu vrea sa o corecteze. de data asta afla k a pierdut lasand "mana prea libera" si totusi nu e capabila sa iti dea un verdict.
alaturi de cealalta femeie incepi sa iti construiesti un viitor, traind la maxim fiecare clipa, facand planuri, dorindu ti copii, dorindu ti o familie adevarata.
cu totii avem nevoie in viata sa ne simtim intregi, sa ne simtim vii, sa ne simtim fericiti, apreciati, iubiti, soti, parinti si pentru asta e nevoie uneori sa renunti la ce ai avut pentru a avea ceea ce ti doresti.
schimbarile sunt cele mai dureroase insa de cele mai multe ori sunt necesare.
asa ca indiferent ce esti ,femeie, barbat, sotie,sot etc, multumeste i lui Dumnezeu ca te a ferit de situatii complicate din care tu , ca om, esti incapabil sa iesi.


ai incercat vreodata sa te pui in locul sotiei lui? poate se desparte de ea si se insoara cu tine, dar dupa cum bine il cunosti, isi poate gasi o alta amanta, careia sa ii spuna tot ce iti spune tie. tu ca femeie cum ai reactiona, daca o alta va incerca sa-ti distruga casa si fericirea?
banzytza
Postat pe 1 Decembrie 2008 13:06
m am pus de foarte multe ori si in situatia ei si in situatia lui. am incercat de foarte multe ori sa il determin sa vada altfel lucrurile. am vrut chiar sa stau si de vorba cu ea.
pare greu de crezut dar nici eu nu sunt de acord ca el sa divorteze. eu nu doresc sa distrug nimic pentru ca nu vreau sa imi cladesc fericirea, familia pe suferinta altora.
am vrut sa vorbesc despre acest aspect al vietii mele tocmai pentru a afla felul de a gandi al celor din societate.
sunt constienta ca exista lucruri care se bat cap in cap insa incerc sa aflu un raspuns : ce mi ar fi mai greu??? sa traiesc toata viata cu regretul in suflet ca l am parasit desi il iubeam la nebunie dar nu voiam ca el sa divorteze??? sau sa traiesc toata viata cu mustrarea de constiinta ca el si a parasit sotia pentru mine?????
printesuca_grace
Postat pe 1 Decembrie 2008 16:40
De la: printesuca, la data 2008-12-01 16:40:47 m am pus de foarte multe ori si in situatia ei si in situatia lui. am incercat de foarte multe ori sa il determin sa vada altfel lucrurile. am vrut chiar sa stau si de vorba cu ea.
pare greu de crezut dar nici eu nu sunt de acord ca el sa divorteze. eu nu doresc sa distrug nimic pentru ca nu vreau sa imi cladesc fericirea, familia pe suferinta altora.
am vrut sa vorbesc despre acest aspect al vietii mele tocmai pentru a afla felul de a gandi al celor din societate.
sunt constienta ca exista lucruri care se bat cap in cap insa incerc sa aflu un raspuns : ce mi ar fi mai greu??? sa traiesc toata viata cu regretul in suflet ca l am parasit desi il iubeam la nebunie dar nu voiam ca el sa divorteze??? sau sa traiesc toata viata cu mustrarea de constiinta ca el si a parasit sotia pentru mine?????
e...te...te..INVATA CEVA >>"..nu vreau sa imi cladesc fericirea,...pe suferinta altora " EU TE INTREB SI CINSTIT SA-MI RASPUNZI >>>CREZI CA POTI SA CRESTI COPIII LUI >>TOATA VIATA??? CREZI CA NU-TI VA FACE SI TIE CE IA FACUT SOTIEI ??? EU A TIN PE-A MEA...I-AS LASA COPII 8 LUNI [CERTIFICAT DE BOALA...SUNT RAU BOLNAVA.... } SI BINE-NTELES CA II IAU ...DAR NICIODATA NU L-AS MAI LUA PE EL AS DANSA DE FERICIRE CA AM SCAPAT DE ASA HAHALERAAAAAAAAAAAAAA....

Postat pe 1 Decembrie 2008 17:09
De la: aa_andreea, la data 2008-11-30 22:07:12 printzesuco, innebuneste-l si poate ai noroc si isi lasa amanta pentru tine, si apoi le faci in ciuda "nevestelor" astora disperate si comentatoare
mai graga DACA N-AR FI UN SUBIECT SI ATAT.... AS ZICE CA TI-AI DAT ARAMA PE FATA CINE ESTI>>>gica ?! sau contra?!

Postat pe 1 Decembrie 2008 17:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat costa sa faci starea civila? 24 De la: Blonda_Sweet 20 Martie 2011 19:27
Aranjamente florale. 3 De la: Lilly_s 16 Martie 2010 17:45
viata de dupa casatorie 32 De la: ully1986 29 Iunie 2013 11:04
buchet colorat sau alb? 2 De la: kudika_990195 3 Iulie 2015 14:45
diagnosticare biorezonanta 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:05