Setari Cookie-uri

M-a parasit..ok..il vreau inapoi...

O sa incerc sa nu scriu prea mult, sa nu va plictisesc...am avut cu el o relatie de 5 ani..tocmai s-a terminat, si cred ca ceea mai mare vina am avut-o eu..din fata dulce care eram la inceput..m-am transformat intr-o mica scorpie, care se purta urat cu el fata de amici si uneori fata de fam lui, la cea mai mica cearta, ieseam cu alti baietii la o cafea(doar atat) si faceam in asa fel incat el sa afle chestia asta..mai ma laudam si fata de prietenii lui(cred ca aveam ceva la cap, acum realizez eu asta)..el tot imi spunea sa ma potolesc cu lucrurile astea..ca s-a saturat...dar eu eram atat de sigura ca nu o sa ma poata parasii niciodata...pana cand inevitabilul s-a intamplat...acum 2 luni..mi-a zis ca vrea sa stea o perioada fara mine, sa vada cum e fara mine..mi-am zis ok, in mai putin de o sapt. e inapoi la mine..am vazut eu ca a trecut o sapt..nici un semn de viata...apoi aflu ceva ce ma aduce inapoi cu picioarele pe pamant:el are pe alta...am crezut ca innebunesc..am vb cu el, i-am cerut explicatii...si el mi-a zis ca m-a avertizat de mult sa ma schimb, sa nu mai ma tin de prostii...ca nu se mai putea asa, ca asta nu mai era relatie...si ca sta cu fata aia pt. ca este exact opusul meu:calma, nu iese din cuvantul lui, se intelege bine cu amicii lui(pe care eu nu-i sufeream)etc, etc...Atunci am simtit intr-adevar ca nu mai ma iubeste la fel...am simtit ca s-a schimbat ceva si ca nu se v-a mai intoarce la mine asa usor ca inainte...si in loc sa ma potolesc...mai rau am facut..am iesit cu multi baieti sa-i fac lui in ciuda...faceam in asa fel incat el sa afle, sa ma vada amicii lui, parca imi pierdusem mintile...pana am intrat intr-o depresie de toata frumusetea..imi era atat de dor de el, nimic nu mai ma facea sa zambesc, nici macar iesitul in discoteca cu fetele..nimic...cand nu mai rezistam il sunam, dar parca nu mai era el, era atat de rece, de distant...si asta ma enerva la culme..si il minteam ca am iubit, ca am iesit acolo, dincolo (si eu stateam singura cuc in casa si plangeam dupa el )dar mandria ma facea sa mint...si el imi spunea ca nu o sa ma schimb niciodata...si ca-i pare bine ca a luat hotatarea care a luat-o...M-am hotarasem sa uit de el..ma gandeam ca nu o sa pot niciodata sa trec peste tradarea lui...dar am realizat ca nu-l pot uita...si ca-l vreau inapoi, sunt constiienta ca eu am fost de vina ca s-a dus la alta...la mine nu gasea decat cearta, reprosuri...il inteleg.Sincer cred ca mai insemn ceva pt.el...poate chiar ma iubeste..doar ca acum exista fata asta si se simte obligat fata de ea(mi-a zis ca s-a culcat cu ea si ca a f virgina...care-i faza..si eu am fost tot virgina, si m-a iubit enorm si tot m-a parasit)...dar nu stiu ce sa fac...acum stiu ca nu am nici o sansa, degeaba ii tr eu msj, il sun, nu rezolv nimic..m-am gandit sa-l las 2-3 luni...sa-mi schimb eu comportamentul fata de toata lumea, sa redevin fata care eram la inceput, de care s-a indragostit...doar asa mai pot spera la o sansa cu el...dar ma gandesc la un lucru..daca nu-i mai dau nici un semn de viata, poate ma uita cu adevarat...chiar nu stiu ce naiba sa mai fac...cum sa-l aduc inapoi la mine...va rog mult fetelor spuneti-mi voi ce a-ti face in locul meu...cum a-ti proceda...cum sa ma port de acum inainte cu el, este inevitabil sa nu ne intalnim, av acelasi cerc de prieteni, dc vine cu tipa aia cum sa reactionez..chiar sambata o sa ma int cu el si cu tipa aia la ziua cumnatului meu...sper sa fiu stapana pe situatie..dar spuneti-mi voi cum!!!!PS:scuze ca am scris atat de mult...
deea_elena
Postat pe 10 Decembrie 2007 15:25
da cam dificila situatia...eu cred ca ai o sansa sambata cand te intalnesti cu el.eu ti-as sugera sa te porti foarte frumos si sa fi foarte tacuta si poate putin melancolica si fa tot posibilul ca el sa observe faptul ca suferi.daca chiar il iubesti eu iti sugerez sa te schimbi.si am o intrebare: daca il iubeai de ce te purtai asa de urat cu el? ce voiai de fapt sa-i demonstrezi?

Postat pe 10 Decembrie 2007 16:05
Draga mika..in primul rand multumesc mult pt.sfat, sigur am sa tin cont de el sambata...cat la intrebarea ta...nu stiu raspunsul..si eu imi pun aceasta intrebare de n ori pe zi...probabil eram atat de sigura de dragostea lui pt.mine...incat ma gandeam ca indiferent cum ma port eu cu el nu ma poate parasii..imi vine sa plang cand ma gandesc cat de mult am gresit fata de el, fata de persoana pe care o iubesc atat de mult...dar din pacate nu mai pot da timpul inapoi, oricat imi doresc asta...tot ce-mi ramane de facut este sa incerc sa ma schimb, asa cum m-ai sfatuit si tu...pt mine..dar mai ales pt.el...sper sa nu fie totusi prea tarziu...
deea_elena
Postat pe 10 Decembrie 2007 16:17
hai sa-ti spun si eu ceva.am trecut printr-o situatie asemanatoare.am stat impreuna 4 ani su jumatate.am incercat sa-l am inapoi abia dupa ce l-am pierdut.am reusit sa fim din nou impreuna,dar niciodata nu a mai fost la fel.iti zic ce ai putea tu face.cand am citit ce ai scris am stiut.ar fi bine sa te schimbi.sa redevii fata care erai.nu pt el,dar daca altfel nu poti,fa-o pt el.revino cea care ai fost,acele 2-3 luni,si nu te gandii ca nu o sa te mai vrea.in 2-3 luni trece.daca el nu se intoarce la tine vazand schimbarea pana atunci,iti garantez eu ca o sa iti treaca tie.pt ca am suferit si eu ,dar am invatat ceva:ca totul trece.
Ma bucur ca am gasit

Postat pe 10 Decembrie 2007 17:49
off
deea stii f bine ce e si in sufletul meu:(
incearca sa faci ce faci in continuare numai pt tine nu pt ca el sa te vrea inapoi
am devenit dependente si de aia e si mai grea schimbarea
schimba-te pt tine! fii tu cea mai importanta! daca te iubeste se intoarce oricum si ca te schimbi si ca nu te schimbi, numai sa te iubeasca.
ei sunt destul de cerebrali si gandesc...a am stat atat timp cu ea si nu am iesit cu altele...acum o sa vada cum e sa ies cu altele si o sa ma intorc la ea cd am kef pt ca stiu sigur ca ma iubeste...io cred ca asta e faza au siguranta ca au la cine sa se intoarca:(
mirunca
Postat pe 10 Decembrie 2007 18:44
pai, deea...tu il vrei inapoi, dar vorbesti despre el de parca ar fi o jucarie, 'il vreau inapoi' de parca il detii...nu uita k ai avut, dupa cum zici si tu tot din partea lui-lucru destul de raricel ptr un barbat. eu zic sa cauti in interiorul tau, acolo se intampla ceva.din cate am observat, nu ai dat vina pe relatie sau pe alytceva ptr comportamenul tau si recunosti acum k ai fost in intregime (poate) vinovata. pe tine ce te-a facut sa te simbi atat de radical si...urat in acelasi timp? dc nu ai mai fost cea de la inceput? si esti sigura ca il iubesti cu adevarat? spun asta ptr k tot tu ai zis k erai foarte siguar k nu te va parasi niciodata si ai profitat de l intr-un mod destul de...josnic (iarta-ma, dar asta cred). noua nu ne e bine nici cu bine ,nici fara bine.
ca sa inchei eu zic asa:analizeaza-te intai pe tine si vezi dc nu cumva prea multa mandrie a stricat totul, gandeste-te dc il vrei inapoi ptr ca il iubesti sau e doar o obsesie( ptr k ai crezut ca nu iti va face asta niciodata si vrei sa iti demonstrezi in continuare k poti face ce vrei din el) si apoi incearca sa afli-de la el- care e situatia intre ei 2 si dc ar mai fi dispus, ptr un cel mai mic motiv sa se intoarca la tine
si inca ceva...oricare ar fi raspunsul lui, NU il uri !! l-ai avut si nu l-ai meritat suficient, din pacate. iar tu...chiar esti dispusa sa redevii cum ai fost? dc da, intreaba-te de ce?! si sper k nu doar ptr a-ti satisface capriciul sau ce o fi asta de a-l avea inapoi.
sper k nu am fost prea dura. te pupic, iar sambata, dc tu crezi k nu poti face fata, nu te duce- inventeaza o scuza (e mai bine asa, pana iti clarifici singura situatia, decat sa faci o noua criza...)
monik_peltik
Postat pe 10 Decembrie 2007 20:42
Draga monik, apreciez foarte mult faptul ca ai pus punctul pe i...acum sa-ti raspund si la intrebari..il vreau inapoi pt. ca il iubesc enorm, pt. ca acum am realizat ce am pierdut, pt. ca fara el eu insami sunt pierduta...cat despre ce este intre ei 2, chiar azi m-am intalnit cu el...si a fost cea mai calma discutie pe care am avut-o de la despartire...l-am rugat sa se uite in ochii mei si sa-mi spuna ca nu ma iubeste...la inceput nu a putut, dar eu am insistat...pana la urma s-a uitat la mine si mi-a zis ca tine la mine, ca nu m-a uitat..dar ca nu mai ma iubeste...apoi mi-a zis ca nici pe tipa cu care este nu o iubeste, se simte bine in compania ei...si atat..mi-a mai zis ca acum poate sa iasa cu orice fata vrea el..ceea ce nu putea face cand era cu mine..pt. ca ii era frica de mine..exact asta mi-a zis...si cand l-am intrebat dc afla tipa cu care este de iesirile lui..mi-a zis ca nu-l intereseaza..dc ii convine bine, dc nu iarasi bine...mi-a zis asta, iar in urma cu 10 min imi spusese ca tine la ea..eu nu mai inteleg nimic, cred ca nici el nu stie ce simte, ce vrea...se contrazice singur...ba o iubeste, ba nu..m-a zapacit de tot...un lucru e sigur...la mine nu mai are de gand sa se intoarca prea curand..mi-a zis ca nu mai are incredere in mine...l-a sfarsit cand am coborat din masina, l-am sarutat pe obraz si am simtit ca s-a oprit timpul in loc... sunt sigura ca asta a simtit si el...m-am abtinut enorm sa nu plang si printr-un miracol am reusit...M-ai intrebat de ce sunt dispusa sa redevin cum eram inainte..pt. ca : ma uit la mine in oglinda si nu-mi place ceea ce vad acum:EGOISM, URA, TRISTETE...si pt. ca mi-e dor si mie de fata buna, dulce, pe care toata lumea o indragea...si mai ales pt.ca numai asa mai am o sansa ca el sa intoarca la mine, sa ma iubeasca ca inainte...sper sa reusesc...iti multumesc mult pt sfaturii...m-am ajutat sa ma analizez...
deea_elena
Postat pe 10 Decembrie 2007 21:17
draga mea, ma bucur enorm sa citesc randurile tale...ptr k de data asta nu mai citesc randurile unei copile imature (scuze, dar asa vedeam), ci ale unei tinere care a acceptat ca a gresit si este dispusa sa plateasca ptr asta. acum...tu te framanti ptr niste lucruri kre nu isi au rostul, adik: el ti-a zis doar k se simte bine in compania ei, nu k o iubeste si stii dc? tot el ti-a zis:ptr k poate face ce vrea si nu i se va interzice. asta denota k tipa nu e decat o umplutura, k nu il intereseaza parerile sau commenturile ei vizavi de viata lui. si ai mai zis ceva: k nu te vrea inapoi, k nu te mai iubeste, doar tine la tine. pai cum vrei sa se simta o persoana ranita asa mult? mai ales k e baiat si orgoliul sare din piept. oare tu nu i-ai calcat acel orgoliu in picioare prea rau ptr a se intoarce acum imediat la tine? ai rabdare!!! si mai e ceva: a spus k "acum poate sa iasa cu orice fata vrea el..ceea ce nu putea face cand era cu mine..pt. ca ii era frica de mine.." nu cred k era frica, insa cel putin te respecta si te iubea si ii pasa de sentimentele tale. pe tine nu vroia sa te raneasca, sa te jignesca, insa tipa noua nu reprezinta nimic special ptr el -cel putin acum- si cred eu k oarecum ii face ce face doar k sa se elibereze de raul facut de tine. sorry dar asa CRED eu k stau lucrurile, insa mai cred si k mai aveti o sansa, NUMAI dc tu intr-adevar te-ai schimbat si vrei sa ramai asa de dragul TAU! te pupic
monik_peltik
Postat pe 13 Decembrie 2007 23:09
Draga monik, sincer iti spun, ca as fii cea mai fericita daca as avea o sora ca tine...tu chiar stii cum sa scoti omul dintr-o stare de profunda tristete...cat despre mine si el...nu mai sunt sanse...vreau sa revin cu picioarele pe pamant...am avut ieri o ultima discutie cu el, mereu am zis ca nu-l mai sun..dar pur si simplu cand am aflat ca pleaca la munte de sarbatori cu tipa aia...nu mi-a venit a crede...i-am dat beep, m-a sunat...si cand l-am intrebat dc este adevarat ca pleaca la munte, mi-a zis ca da, care este problema mea?Monik dc il auzeai cu cata indiferenta imi vorbea..parca vorbea cu o straina...si eu ca o cretina in loc sa-i inchid tel si sa uit de el..iar m-am umilit fata de el, i-am mai cerut o sansa, sa ne impacam, i-am zis ca m-am schimbat, ca acum stiu unde am gresit...si el a zis:"poate te-ai schimbat, dar fata de mine nu ai sa te schimbi niciodata"...mi-a mai zis ca nu se impaca cu mine pt. ca nu vrea...nu a zis ca nu poate...a zis NU VREAU EU...si cand l-am intrebat dc orgoliul lui este mai mare decat ceea ce simte pt mine..mi-a zis ca da...si ca ce vreau sa se impace cu mine...si sa se culce si cu mine si cu aia...asta a pus capac la toate, cand mi-a spus asta...am realizat ca nu se mai poate...mai clar de atat nu putea sa fie..chiar nu mai ma iubeste...un om care te iubeste nu-ti face asta, mai ales de sarbatori.Oricat de orgolios ar fii el, daca m-ar iubii macar putin...s-ar gandii la durerea mea...si ar renunta la orgoliu...eu cred ca dragostea este mult mai puternica decat orgoliu..Oricum eu am renuntat la el...i-am spus la sfarsitul discutiei ca-i doresc multa fericire, dar mai ales ii doresc sa nu regrete niciodata alegerea facuta...cat despre mine..tot ce-mi doresc de sarbatori este sa am liniste sufleteasca...si sa-mi intre odata in cap..ca s-a terminat..nu mai ma iubeste si gata...va pup fetelor si va multumesc din suflet pt. sfaturi, chiar m-au ajutat....
deea_elena
Postat pe 14 Decembrie 2007 14:03
hai salut! din nou ma simt extrem de fericita k potate ajuta si creierasul meu la ceva si mai stii ce? si eu am visat intotdeauna sa am o sora-dar am un frate...:>. in legatura cu ce ai zis tu, nici nu ma asteptam sa imi dai un alt raspuns...cunosc orgoliul barbatilor ca pe sertarul meu cu sosete...vezi tu, de mica eu am trait in preajma lor (mama mai are 6 frati kre m-au crescut, din care 4 sunt baieti, apoi a fost bunicul, tata, vecinii, mai tarziu gasca...) ma imprieteneam foarte usor cu ei, ptr la fete sunt pretentioasa:nu am decat 2 pr. fff bune si imi ajung, decat sa fie 10 si iscoade. dar hai k ma abat de la subiect. vroiam sa iti zic k il inteleg si mai mult, ii dau dreptate din pacate. eu ca femeie, as fi facut la fel si tu ,desi zici k te-ai schimbat, mai ai o urma de ...cum sa-i spun?...egoism sau imaturitate? in tine:"Oricat de orgolios ar fii el, daca m-ar iubii macar putin...s-ar gandii la durerea mea...si ar renunta la orgoliu...eu cred ca dragostea este mult mai puternica decat orgoliu". acum te intreb eu p tine: tu nu ai fost mbitioasa si orgolioasa? si el nu te-a iubit ca un nebun? el nu a suferit atunci? vezi...ce face el este sa iti intoarca roata, sa vezi cum e, se razbuna as putea spune. vrea sa suferi ptr a simti ce a simtit si el. si poate chiar e hotarat sa o lase asa cum e acum.poate doar vrea k de sarbatori sa se poata distra fara a i se tine cont la ceva si atat. tu ce sarbatori i-ai fi oferit? unele in care, citez " sa ii fie frica de tine?" sa nu bea prea mult, sa nu se uite decat in directia in care esti tu? etc...nu stiu dc intelegi exact ce vreau sa spun. imi e greu knd scriu k nu sunt obisnuita; am multe ganduri in kp, dar se mai pierd k n-am aceeasi viteza la scris k si la gandire...iti las un mesaj pe profilul tau. te-am pupat
monik_peltik
Postat pe 14 Decembrie 2007 15:21
Nimic nu este vesnic,si nimeni nu este de neinlocuit,asta nu inseamna ca nu iubesti cu pasiune,sau ca iti renegi sotia linga care ai stat 40-50 de ani,dar macar primii 10 ani intr-o relatie gandeste-te asa 'nimic nu este vesnic-totul este relativ',cel putin nu autogenera scenarii care atrag rasturnari de situatii,fii consecvent in dragostea ta.
rmarius
Postat pe 22 Ianuarie 2008 15:17
In sfarsit vad o femeie care recunoaste ca din cauza ei, el a plecat la alta...
Draga deea, asa este in viata, abia dupa ce pierdem pe cineva ne damseama de realal si adevarata valoare pe care o avea pentru noi!
Dar, din pacate, de cele mai multe ori, nu mai reusim sa il aducem inapoi!
Sincer sa fiu, ceea ce ai facut tu cu el, eu consider bataie de joc la adresa lui...iar eu nu tolerez asta, sub nici o forma!
Asa ca, daca mai vorbeste macar cu tine, considera-te o femeie fericita!
Eu nu ti-as mai raspunde nici la "buna ziua"...

Postat pe 27 Ianuarie 2008 03:21
sunt curios ce o sa zica si altii ....parerea mea deja o stii ..succes

Postat pe 27 Ianuarie 2008 23:06
Ai dreptate cu un singur lucru!
Esti jalnica!
Dupa ce ti-ai batut joc de el il vrei inapoi, si te apuci sa ne spui o poveste din care nu putem sa tragem decat concluzia de mai sus!Repet: esti jalnica!
Iar faptul ca a facut sex..retine: SEX cu tine, nu inseamna decat ca, in sfarsit s-a desteptat si el si s-a folosit de tine!
Poate ca cealalata il face sa astepte, si avea nevoie si omul de o descarcare....
Oricum, in locul lui, asa cum spuneam si mai sus, nu te-as fi bagat in seama nici macar o secunda...
Dar poate ca a fost putin mai destept decat mine....
De ce sa se duca sa plateasca niste servicii, cand tu te-ai aruncat in patul lui???
Stai fata tatei linistita si cauta-ti pe altul, dar nu-ti bate joc de ala ca si de asta, ca poate dai de unul mai tzavnos si-ti sa si vre-o doua....
Oricum, recunoaste ca are mult bun simt omul asta, ca nu te-a pleznit pana acum, la cate i-ai facut!
iar faptul ca l-ai injurat dupa ce te-ai dus sa te rogi de el sa faceti dragoste, draga mea, denota o rotita scapata putin de sub control....sti la cce ma refer nu?
Cum ai fi vrut sa se poarte?Este totusi mai domn decat tine, prin faptul ca nu te-a injurat si el, la randul lui!
Oricum, cred ca m-am lamurit ce fel de om esti, asa ca nu cred ca voi mai posta la acest subiect, ptr ca nu-mi place sa pierd vremea de pomana!
Mi-e mila de tine!Foarte mila!

Postat pe 28 Ianuarie 2008 16:16
Iussy...ma bucur ca ti-ai dat seama ce fel de om sunt...fiecare gandeste in felul lui, eu nu te judec pt.toate jignirile pe care mi le-ai adus...logic esti barbat si trebuie sa tii cu el...nu stiu ce te face pe tine sa crezi ca eu st o nenorocita si el un sclav de-al meu...in fine...oricum ms mult pt.parere....
deea_elena
Postat pe 28 Ianuarie 2008 16:47
Hai mai Iussy..fiecare are partea lui de vina , k in orice despartire... si Deea a gresit , dar totusi ...nu trebuie sa vb asa urat despre ea!!! Plus ca nu trebuie sa fim de acord cu violenta! Nu exista nici un motiv pe lumea asta pt care un barbat sa atinga o femeie , sunt n feluri de a rezolva o problema...dar nu pumnul!!! Pacat k exista barbati care incurajeaza acest comportament primitiv!
Kittynelle
Postat pe 29 Ianuarie 2008 12:28
iussy, cred ca puteai sa pui mult mai diplomat problema

Postat pe 29 Ianuarie 2008 13:33
Deea,tu esti o fiinta pasionala! Pui mult prea mult suflet intr-o relatie,ceea ce nu este bine! Gandeste-te cat ai de suferit daca mai faci ca pana acum! Singura solutie (care sunt sigura ca nu iti va placea) este sa-l uiti! Nu mai exista cale de intoarcere! El nu este pentru tine! Ce-i al tau e pus de-o parte! Cand un barbat reuseste sa te transforme dintr-o fata linistita intr-o persoana neplacuta,atunci situatia este grava! Nu trebuie sa te mai umilesti pentru ca "balta are peste" mult mai gustos decat ce ai "mancat" pana acum! Te pup si ... capul sus!

Postat pe 29 Ianuarie 2008 14:27
stiu cum suntem noi fetele..facem orice sa atragem atentia...parerea mea e sa te schimbi intr adevar ...sa te linistesti si in doua trei luni totul va fi o amintire ..trebuie sa treci peste..cateodata greselile nu mai pot fi reparate...trebuie sa ai putere sa mergi mai departe.chiar daca va mai fi ceva intre voi, iti spun ff sigur ca relatia nu va mai fi aceeasi..au fpst prea multe ca sa redeveniti aceeasi ca la inceput.
eptisam
Postat pe 5 Februarie 2008 15:10
fato, ii ziceai unui tip care a postat pe forum si-ti scria ca esti jalnica, ca, de fapt, din cauza ca e barbat gandeste asa, si ca ei tin unii cu altii. Doar ultima parte a frazei e adevarata.

Uite, eu sunt femeie si iti zic ca ESTI PENIBILA!!! esti un exemplar suburban al speciei umane, ca OM chiar nu pot sa-ti spun. femeile ca tine distrug barbatii de treaba, ii lasa cu sufletul varza, aia nenorocesc dupa aia femei normale, care n-au nici o vina, decat ca i-au cunoscut dupa o relatie cu o tampita ca tine!!! si tot asa, cercul vicios, in care barbatii isi bat joc de femei pentru ca inainte au cunoscut si au avut relatii cu idioate de genul tau, si, dupa aia, nefericitele care au ajuns sa-i cunoasca 'dupa', daca nu au suficient creier si tarie de caracter, isi vor bate joc de barbatii de 'dupa', fiindca ala/aia dinainte a/au ranit-o.

Si uite-asa ajungem noi, femeile, sa zicem ca toti barbatii sunt porci, si ei, barbatii, ca toate femeile sunt curve!!!

Numai ca unele chiar sunt.

Singurele tale scuze in comportamentul isteric si haotic pe care l-ai avut in toate aceasta relatie-il compatimesc, sincer, pe bietul baiat, ca te-a suportat atatia ani!- si chiar dupa terminarea ei, sunt : 1)ori erai foarte tanara, si la tinerete stim cu totii ca se mai fac si prostii majore; 2) ori ai o problema cu capul, si-atunci iti recomand cu caldura sa te duci, fato, la un psiholog/psihiatru, pana nu ii termini si pa altii, sau o iei tu razna de tot; 3) ori, si eu inclin spre aceasta ultima varianta, recunosc, atata te duce capul. adica esti cam proasta, si de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere!!! si daca nu te ajuta creierul, ce vina ai? esti inocenta ca un mielusel inainte de taiere...


oricum ar fi, zic ca ai nevoie de ceva ajutor de la un profesionist, psiholog sau psihiatru, depinde de gravitatea problemelor!

Postat pe 6 Februarie 2008 12:04
Iulia little ai f mare dreptate la faza cu cercul vicios.Este EXACT asha cum spui.Dar eu zic k jignirile nu o ajuta cu nimic, si macar partea buna este k si-a dat seama k a gresit...k proaste sunt cele care, zic eu, continua sa faca aceleasi tampenii fara sa-si dea seama si sa recunoasca k au gresit.
Totusi eu cred ca cricitica te va ajuta, deea, sa nu mai faci a 2 a oara aceeasi greseala.Toti trebuie sa invatam din greseli, si chiar daca nici eu, nici multe, nici tu, iulia nu am fi facut greselile ei, nu e bine sa judecam si nici sa ne comparam cu altii, tocmai pt k oamenii sunt ff diferiti unii de ceilalti.
iulia12
Postat pe 6 Februarie 2008 15:10
chiar nu judec pe nimeni,pseudo-tiza mea! si mai mult decat oricine, sustin mereu ca nu putem si nu avem dreptul sa pre/judecam pe altii, doar pentru ca noi gandim diferit fata de ei. nu consider ca am jignit-o pe deea, pentru ca nu am facut decat sa imi exprim o opinie referitoare la comportamentul ei in relatia pe care a avut-o. si dovada faptului ca n-are prea multi neuroni este data chiar de spusele si faptele ei, din timpul si dupa incheierea relatiei. adica el se purta frumos cu ea si ea era o scorpie cu el. si, dupa ce s-a incheiat relatia-DOVADA CA, IATA, N-A INVATAT CHIAR NIMIC DIN GRESELILE EI ANTERIOARE!- este ca s-a comportat tot isteric si fara nici o logica cu acel biet baiat...q.e.d.

Postat pe 6 Februarie 2008 15:19
Dragele mele am citit cu mare atentie comentariile voastre...aveti mare dreptate, cred ca-mi lipsesc multi neuroni...dovada este ca dupa tot ce el mi-a facut si dupa tot ce mi-a spus..tot mai tineam la el.La inceput cand mi-am spus povestea il credeam pe el un biet ingeras si pe mine o mica scorpie...dar acum cand am auzit chiar de la el...de cate ori m-a inselat..cum ma ducea pe mine acasa si el pleca prin baruri, prin parcuri, in timp ce eu il stiam acasa, dormind, cum umbla cu mine si cu tipa aia in acelasi timp...imi dau seama ca el nu era atat de inocent pe cat credeam eu..ba dimpotriva a f mai rau decat mine...dar oricum acum nu mai are nici un rost sa ma justific, nici fatza de el, nici fatza de voi...m-am impacat cu mine insami...nu mai ma invinovatesc doar pe mine pt.relatia asta esuata...pur si simplu...m-am eliberat de niste ganduri care ma faceau ca comit niste fapte fara nici o logica..si care ma faceau sa par exact cum ma numiti voi..JALNICA SI FARA PREA MULTI NEURONI...sa stiti ca nici eu nu consider ca m-ati jignit cu ceva..chiar si eu am citit tot ce am postat aici..m-am gandit la comportamentul si la faptele mele si ma uimeste prostia de care am dat dovada..of of of...bine ca mi-am revenit..ms mult pt.commentarii..si sincer este ultima data cand mai discut despre subiectul asta...chiar nu mai are rost..v-am pupat pe toate..:):)
deea_elena
Postat pe 6 Februarie 2008 16:44
"calma, nu iese din cuvantul lui, se intelege bine cu amicii lui" asta e o prostie, pai ce,vrea o carpa?!adica sa nu ai personalitate? da,el a gresit mai mult,a fost ceea ce se cheama PARSIV,pentru ca tu ceea ce ai facut,ai facut pe fata,ai fost mereu sincera cu el,el insa te-a lucrat pe la spate-nu te shcimba tu din cazua dobitocului,sunt convinsa ca nervoasa si cu reprosuri nu erai degeaba,pesemne era genul care tace si face,tace ,ai impresia ca e de acord,dar face ca el in continuare,asa-i ?nu comunica pesemne- si lasa ideea cu shcimbarile si invinovatirile,fii tu in tot ce faci,nu te invinovati si nu-l mai suna,ca mai al dracului va face,ii vei trezi mila doar,arata-i ca esti la fel de puternica in continuare,si fara el,si nu afisa in niciun caz fata melancolica si trista,il va durea undeva,ci fii vesela si plina de viata,il va atrage cu siguranta si il va durea si i se va trezi si orgoliu,ca te simti bine si fara el -stop lamentarilor
lief
Postat pe 14 Februarie 2008 12:10
iussy,esti f frustrat,mai baiatule,trateaza-te ,ca avand atitudinea asta nicio fata nu se va apropia de tine !
lief
Postat pe 14 Februarie 2008 12:27
iussy,esti f frustrat,mai baiatule,trateaza-te ,ca avand atitudinea asta nicio fata nu se va apropia de tine !
lief
Postat pe 14 Februarie 2008 12:27
iussy,esti f frustrat,mai baiatule,trateaza-te ,ca avand atitudinea asta nicio fata nu se va apropia de tine !
lief
Postat pe 14 Februarie 2008 12:27
nu mi se pare deloc ca te-ai fi schimbat...si pana la urma de ce il vroiai inapoi?parerea mea e ca din mandrie...nu te critic si nici nu o sa te jignesc...esti doar un copil care reactioneaza foarte impulsiv.nu sunt deacord cu nimic din ce ai facut.nu asa aduci un barbat langa tine.parerea mea e ca ai mai fi avut o sansa la inceput,insa acum mi-as dori sa stiu ca nu mai vrei nici tu acea sansa...pentru ca, daca printr-o minune s-ar intoarce la tine,nu cred ca o sa mai ai viata buna cu el...probabil ca si el are o parte din vina(tu sti mai bine ce a fost intre voi), dar nimic nu justifica comportamentul tau.oricum...sper sa te ajute comentariile noastre si...multa bafta in viitor!!!

Postat pe 15 Februarie 2008 10:42
Da..intr-adevar nu m-am schimbat...dovada este faptul ca i-am vorbit urat, nu trebuia sa fac asta, dar pur si simplu m-a scos din sarite, cand i-a permis prietenului lui sa ma jigneasca..ala a zis ca putem sa mai ne intalnim si noi cateodata..sa mai ne culcam impreuna(eu acum folosesc un limbaj decent, dar expresia lui a fost alta)..dar fara nici o obligatie..m-am uitat in ochii lui atunci...si el nu a spus nimic..m-a durut atat de tare..adica dupa tot ce a fost intre noi, dupa 5 ani de zile...l-a lasat pe ala sa ma trateze ca pe o c...a(poate ca meritam, tinand cont ca intr-adevar ma culcasem cu el).Asta a fost ceea mai mare greseala a mea...ca nu l-am lasat in pace de la inceput, decand am aflat ca are pe alta...trebuia sa uit de el, sa nu-l mai sun, sa nu-l mai caut..dar mai ales sa nu m-ai ma culc cu el...eu de obicei am foarte multa mandrie...dar acum parca mi-a luat d-zeu mintiile....Acum ma gandesc ca nu mai pot face nimic, numai pot schimba nimic din ce am facut sau din ce am spus...Nu-mi mai doresc nimic de la el...nu vreau nici macar sa ramanem prieteni,nu-i doresc raul..chiar ii doresc multa fericire alaturi de fata aia...o sa ramana mereu in inima mea(doar a f primul baiat din viata mea...)Acum ma concentrez pe altceva...sa-mi i-au permisul de conducere, sa-mi vad de facultate, sa ma gandesc mai mult la viitorul meu...sa fiu puternica asa cum m-a sfatuit lief...dar sa fiu puternica nu ca sa-i demonstrez lui asta..ci sa-mi demonstrez mie si famililei mele...va multumesc pt.sfaturi dragele mele, nu aveti idee cat de mult m-au ajutat...
deea_elena
Postat pe 15 Februarie 2008 12:05
normal,profita ca sacalul cand te vede slaba,la pamant,atunci poate sa se bucure si el ca...e puternic- mie mi se pare ca e f las prietenu tau ,fostu,in fine....are pe alta ,si se culca cu fosta ???pai ce mizerie de baiat se culca cu 2 in paralel ?si tu -ti mai si faci procese de constiinta,as zice mai degraba ca nu te-a meritat,sorry,dar nu se ridica la inaltimea ta,era frustrat,acum se simte si el inalt ,cand tu esti la pamant,asa fac "barbatii" cand nu fac fata femeilor -alt punct de vedere e ...sa se razbune:pai nu stii ca razbunarea e arma prostilor ?lasa-l cu prostia lui,ca vorba aia...ca el mai gasesti ,dar poate gasesti mai bun
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 12:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog din suflet veniti cu un sfat!!! 12 De la: deni 29 Februarie 2012 11:56
Tu ce ai alege? 2 De la: kudika347830 15 Noiembrie 2016 06:58
il vreau inapoi 22 De la: bella08 1 August 2010 10:57
ca sa treci mai usor peste dezamagiri 1 De la: kudika194599 9 Iunie 2010 12:35
Nu stiu ce sa fac 3 De la: kudika_968714 15 Iunie 2014 10:42